Pesti Srácok

Vona-Gyurcsány-Szél-Karácsony-Juhász választási koalíciót követel Márki-Zay Péter (Videó+Frissítve!)

Vona-Gyurcsány-Szél-Karácsony-Juhász választási koalíciót követel Márki-Zay Péter (Videó+Frissítve!)

Jobbiktól az MSZP-ig minden ellenzéki pártnak, aki nem áruló, meg kell állapodnia arról, hogy minden körzetben csak egyetlen ellenzéki jelölt induljon - mondta Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely teljes ellenzéki támogatottsággal megválasztott polgármestere, aki a most is zajló élő Facebook-nyilatkozatában arról is beszélt, hogy az elmúlt napokban a legtöbb ellenzéki vezetővel találkozott és az sem véletlen, hogy az első útja Botka László szocialista szegedi polgármesterhez vezetett.

- magyarázta az élő videónyilatkozatában Márki-Zay Péter "független" polgármester, kifejtve: Ha április 8-án a teljes ellenzéki koalíció győzni tud, leváltják Polt Péter legfőbb ügyészt és bíróság elé állítják "a korrupciós bűncselekmények, a megfélemlítések és a diktatúra felelőseit". Márki-Zay (képzeletbeli miniszterelnökké lépve elő) megengedően hozzátette, hogy a Fideszre is számít majd, amennyiben a párt a választás után megtisztul a bűnözőktől és segít a fékek és ellensúlyok helyreállításában.

PestiSracok facebook image

mondta a polgármester. Habár Márki-Zay többször visszatért arra, hogy minden ellenzéki pártnak össze kell fognia, kínosan ügyelt rá, hogy Gyurcsány Ferenc nevét ne ejtse ki. Ám közismert, hogy az MSZP és a DK már választási szövetséget kötött, így Márkiék a szocialisták mellé értelemszerűen Gyurcsányt is megkapják. A hosszas nyilatkozatban többek között bejelentette a hódmezővásárhelyi önkormányzat pénzügyi átvilágítását, de máris kijelentette: választási ígéretét, miszerint eltörlik a telekadót, egyelőre nem tudja megvalósítani, mert szerinte túlságosan nagy a város adóssága.

Amennyiben nem indul el a videó lejátszása, ide kattintva a Facebookon megtalálható!

Frissítés! Márki-Zay megint ordas nagyot hazudott!

A térfigyelő kamerás és munkahelyi kirúgásos dajkameséje (pontosabban: hazugsága) után ismét nagyot hazudott Márki-Zay Péter, aki az ATV csütörtök esti Egyenes beszédében azt állította, hogy Hódmezővásárhelynek 4,23 milliárd forintos adóssága van. Ez azonban nem igaz. Hegedűs Zoltán volt alpolgármester – a delmagyar.hu beszámolója szerint – alaposan helyretette Márki-Zay hazugságát, és elmondta: a Zsigmondy víziközművagyont a város részletre vásárolja meg az államtól. A részletfizetés 2030-ban jár le. Ez azonban nem hitel, az éves törlesztés be van építve a költségvetésbe, megvan rá a fedezet – szögezte le a volt alpolgármester. Fontosnak nevezte azt is, hogy a víziközművet az Alföldvíz Zrt. bérli a várostól, évente 300 millió forintért. – Ha ezt beleszámítjuk, akkor az idén 23 milliárd forintos költségvetéssel gazdálkodó városunknak évente 95 millió forintot kell fizetnie az állam felé – tette hozzá. Hegedűs Zoltán arról is beszélt, március 1-jén a város banki egyenlege több mint 1,5 milliárd forint, a pénztár készpénzkészlete 2,3 millió forint volt. A rendelkezésre álló összes pénzügyi forrás 1,54 milliárd forint. A március 15-éig beérkező adóbevétel várható összege pedig 1,35 milliárd forint, vagyis csaknem 3 milliárd forint áll rendelkezésre. A város vagyona pedig 65 milliárd forint. Hegedűs Zoltán kiemelte, stabil gazdasági állapotban, tiszta lelkiismerettel adja át a várost az új polgármesternek.

Forrás: Márki-Zay Péter Facebook-oldala.

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.