Pesti Srácok

Lukácsi Katalin: még nem kristályosodott ki, hogy mi lesz a tüntetéssorozat valódi célja

A szavazatok újraszámlálását, a többséget kisebbségbe szorító választási rendszer átírását, szabad sajtót követelő tüntetést tartottak a hétvégén Budapesten és néhány városban. Az ellenzéki demonstrációra a kormánypárt úgy reagált: a tüntetés a Soros-hálózat szervezésében és Soros György pénzéből jött létre, mert valójában ő az, aki nem tudja elfogadni a múlt heti választás eredményét. Lukácsi Katalin, a Viszlát, kétharmad! Mozgalom aktivistája az ECHO TV Napi aktuális című műsorának hétfő esti adásában tagadta, hogy a milliárdos tőzsdespekuláns pénzéből valósult volna, ugyanakkor arról is beszélt, hogy ő maga elfogadja az országgyűlési választások végeredményét. Vitapartnere, Nacsa Lőrinc, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke úgy gondolja, nincs létjogosultság új választást követelnie a tüntetőknek.

- emelte ki Nacsa Lőrinc.

Lukácsi Katalin egykori kereszténydemokrata tag szerint nehéz vitatkozni az országgyűlési választások végeredményével, s úgy véli, a választás napján történhettek trükkök, vagy olyan tévedések, amelyek csak az ellenzéket sújtották, de az döntően az eredményt nem befolyásolhatta. Hozzátette: az ellenzéknek szembe kell néznie ezzel az eredménnyel és a hiányosságaival. A Viszlát, kétharmad! Mozgalom aktivistája szerint

PestiSracok facebook image

Nacsa Lőrinc az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke úgy véli, a csalódott emberek élnek a véleménynyilvánítás szabadságával és a kormánytöbbség figyel minden magyar állampolgár hangjára. A politikus ugyanakkor arról is beszélt, hogy a tüntetőknek nincs létjogosultsága új választást követelni, hiszen a hivatalos jogorvoslati eseteket figyelembe véve, egyáltalán nem kirívó azoknak a száma.Lukácsi Katalin, aki minden idők második legnagyobb tüntetésének várja az április 21-ére meghirdetett demonstrációt, úgy véli,

echotv.hu; Fotó: PS/HPGY

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!