Pesti Srácok

Szijjártó a Sargentini-jelentésről: minősített hazugságok gyűjteménye (Frissítve!)

Szijjártó a Sargentini-jelentésről: minősített hazugságok gyűjteménye (Frissítve!)

"Minősített hazugságok gyűjteményének" nevezte a Magyarországról szóló különjelentés tervezetét Szijjártó Péter az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottságának (LIBE) csütörtöki ülésén, és kijelentette, hogy annak összeállításakor nem vették figyelembe a tényeket és a valóságot.

Felszólalásában a külgazdasági és külügyminiszter úgy vélekedett, hogy a tervezet "egy koncepciós eljárás dokumentumának is elmenne". Kijelentette: azért bírálják Magyarországot, mert az ország útjában áll "a szélsőséges bevándorláspárti terveknek". A tárcavezető hozzátette, várhatóan a jövőben is fenn fog maradni a vita a magyar kormány és aLIBE között.

– mondta a miniszter. Szijjártó tájékoztatása szerint a magyar kormány nem fogja hagyni a Soros-terv végrehajtását, és ez nyilván kényelmetlen a szakbizottságban ülő képviselők szélsőségesen bevándorláspárti részének.

Niedermüller Péter, a Demokratikus Koalíció képviselője leszögezte: a vita nem a magyar választási eredményről szólt, azt senki egyetlen mondattal sem kérdőjelezi meg, a jelentés pedig nem a Soros-terv, nem a bevándorlással kapcsolatos magyar politika büntetése, hanem szigorú és tárgyszerű leírása annak, hogy miért nem működik a demokrácia Magyarországon. Ujhelyi István szocialista EP-képviselő végtelenül szomorúnak nevezte, hogy Magyarország képviseletében – szerinte – a Fidesz-kormánynak folyamatosan magyarázkodnia kell a demokratikus jogállamiságot lebontó és az európai közös vállalásokkal szembemenő politikája miatt, ezzel pedig ismételten lejáratják hazánkat. Morvai Krisztina független képviselő azon véleményének adott hangot, hogy az EP összetétele semmilyen mértékben nem tükrözi az európaiak valós értékrendjét.

PestiSracok facebook image

Brüsszel és a Soros-hálózat továbbra is ránk kényszerítené a migránsokat

Brüsszel és a Soros-hálózat továbbra is Magyarországra akarja kényszeríteni a migránsokat – mondta a KDNP-s Hollik István csütörtökön a közmédiának. A kereszténydemokrata politikus a kormánypártok nevében reagált az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottságában (LIBE) készülő magyar különjelentés Brüsszelben ismertetett tervezetére. Hollik István szerint a bemutatott Soros-jelentés újabb erős nyomásgyakorlás Magyarországra. A hazugságokkal, tárgyi tévedésekkel teli jelentést az a Judith Sargentini zöldpárti képviselő készítette, aki Soros György legszorosabb szövetségese Brüsszelben – emelte ki Hollik.

– hangsúlyozta Hollik István.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!