Pesti Srácok

Trump és Macron ésszerűbb keretek közé helyezheti az iráni atomalkut

null

Ésszerűbb keretek közé helyezheti az iráni atomalkut Donald Trump amerikai elnök és Emmanuel Macron francia államfő - mondta el Kaló Máté Amerika-szakértő az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.

Macron áprilisi, Fehér Házban tett látogatása után egyértelművé vált, hogy sem az Amerikai Egyesült Államok, sem Franciaország nem fog kihátrálni az alkuból - értékelt. Elmondta: Donald Trumpnak már volt lehetősége erre, de védelmi apparátusának tanácsára tartotta magát a megállapodáshoz.

- magyarázta Kaló Máté.

PestiSracok facebook image

Irán vitatott atomprogramjáról tízévnyi tárgyalások után 2015-ben állapodott meg Teherán az ENSZ BT öt állandó tagjával és Németországgal. Az egyezség értelmében az iszlám köztársaság jelentősen korlátozta atomprogramját, a nyugati országok pedig feloldották az Irán ellen korábban bevezetett szankciók nagy részét. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség értékelése szerint egyébként Irán betartja a megállapodásban foglaltakat.

MTI; Fotó: economist.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.