Pesti Srácok

Győri Péter lehet az ellenzék polgármester-jelöltje Józsefvárosban (videóval!)

Győri Péter lehet az ellenzéki jelölt a józsefvárosi időközi polgármester-választáson – tudta meg az ECHO TV. Ezt a szocialisták fővárosi képviselője nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Azt mondta, hogy hétfőn hozzák nyilvánosságra, hogy ki lesz ez ellenzék befutója a nyolcadik kerületben. Józsefváros jelenlegi fideszes polgármestere szerint mindegy, hogy kit indít az ellenzék, ő bízik a választóiban és a Fidesz jelöltjében.

Óriási a titkolózás, hogy az ellenzék kit is állít jelöltként a nyolcadik kerületi időközi polgármesterválasztáson. Egy biztos, a szocialista Horváth Csaba szerint már megvan az ellenzéki biztos befutó. Az ECHO TV információi szerint Győri Péterre, a Menhely Alapítvány elnökére esett az összellenzéki választás, a hírt Horváth Csaba nem cáfolta. Sem megerősíteni, sem cáfolni nem fogom a felvetését. Higgye el, hogy egy jó jelöltet találtunk és olyan jelöltet, akik konszenzusos, aki érti Józsefváros lényegét – válaszolta az ECHO TV kérdésére a szocialista politikus. A kormánypárt Sára Botondot jelöli polgármesternek, aki már hat éve alpolgármesterként dolgozik a kerületben. Kocsis Máté leköszönő polgármester szerint ő lenne a méltó utódja.

Forrás: ECHO TV. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.