Pesti Srácok

Megkezdődött a Betyársereg tagjainak, köztük Sneider Tamás két fiának büntetőpere

Megkezdődött a Betyársereg tagjainak, köztük Sneider Tamás két fiának büntetőpere

A vádlottak meghallgatásával elkezdődött kedden a Betyársereg öt tagja - köztük a frissen megválasztott Jobbik-elnök két fia - és egy hatodik társuk elleni büntetőper az Egri Járásbíróságon. Sneider Tamás szerint miatta indították újra az egyszer már megszüntetett eljárást.

Puskás Csilla, az Egri Törvényszék sajtószóvivője közölte: az első tárgyaláson mind a hat vádlott megjelent.Egyikük sem tett vallomást, ugyanakkor valamennyien fenntartották a nyomozás során általuk elmondottakat, nevezetesen, hogy ők csak edzeni, beszélgetni akartak, ezért bérelték ki a házat. Kamerát állítólag azért szereltek autójukra, mert fát loptak tőlük, és különben is először őket dobálta meg a család kővel.

- tette hozzá a szóvivő, aki egyúttal jelezte:

a per csütörtökön tanúk meghallgatásával folytatódik.

PestiSracok facebook image

A bíróság K. G. első-, S. M. másod-, S. E. harmad-, D. I. negyed-, M. P. ötöd- és K. J. A. hatodrendű vádlottat több rendbeli folytatólagosan, csoportosan, társtettesként és kényszerítéssel elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntettével, valamint csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntettével vádolja. A vádlottak között van a Jobbik most megválasztott elnökének két fia is. Schneider Tamás a tárgyalás után elmondta, korábban már megszüntették az eljárást, amit szerinte most miatta indítottak újra - derül ki az ATV híradójából.

– mondta a Jobbik-elnök.

A vádirat szerint az 1-5. rendű vádlottak 2015 januárjában az úgynevezett Betyársereg tagjaként olvastak egy internetes oldalon megjelent írást, amely szerint egy család tagjai lopják a fát és rabszolgaként tartják munkásaikat. A cikkben konkrétan meg nem nevezett személyeket a környéken lakók egyértelműen az egyik kisebbséghez tartozó családdal azonosították. Az elsőrendű vádlott néhány hét múlva kibérelte az érintett család otthonához közeli házat a Heves megyei Szúcson, ahol többször megjelent a többi vádlott is. A rendszerint a Betyársereg jelképeit ábrázoló ruházatot viselő férfiak 2015 februárjától 2015 júniusáig a településen tartózkodtak. Járműveikből a sértetteket és azok házát is többször azok beleegyezése nélkül fotózták, videózták, valamint szidalmazták, fenyegették és arra is felszólították őket, hogy költözzenek el. A vádlottak cselekményei a családban olyan mértékű félelmet keltettek, hogy emiatt végül 2016 februárjában gyermekeikkel együtt elköltöztek a településről.

Forrás: MTI, ATV; fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!