Pesti Srácok

Milliókat csalt ki egy idős nőből a "vagyonmentő" hitközösség főpapja

Milliókat csalt ki egy idős nőből a "vagyonmentő" hitközösség főpapja

A zuglói rendőrök elfogták azt a férfit, aki meggyőzött egy idős nőt arról, hogy ő egy olyan hitközösség tagja, amely arra hivatott, hogy az emberek pénzét biztonságba helyezze és tárolja - írja a police.hu. A közlemény szerint a csaló hatására az idős asszony kivette összes megtakarítását a bankból, majd nejlonyszatyorba csomagolva egy hulladéktárolóba rejtette, ahonnan a férfi elvitte.

A police.hu közleményében arról ír, a 62 éves budapesti H. György 2018. május 1. és május 8. között több alkalommal felhívott egy idős asszonyt és a beszélgetések során azt állította, hogy a nőt különböző csoportok lehallgatják, megfigyelik, ezért a bankban, illetve az otthonában lévő pénze nincs biztonságban. A férfi azt is mondta, hogy ő egy hitközösség tagja és ez a közösség arra hivatott, hogy az emberek pénzét biztonságba helyezze. H. György a telefonbeszélgetések során meggyőzte a sértettet, hogy vegye ki a bankból a megtakarított pénzét, valamint a meglévő értékpapírjait adja el. A nő ezután a megbeszéltek szerint a felvett pénzt, összesen 17,5 millió forintot, három alkalommal nejlonszatyorba csomagolva Budapest XIV. kerületében, egy Fogarasi úti hulladéktárolóba tette. H. György minden alkalommal, miután megszerezte a pénzt felhívta a sértettet, hogy azt megkapta és a pénz átadásáról szóló elismervényt is hamarosan átadja a nőnek.

A sértettnek gyanússá vált a pénz átadásának körülménye, ezért értesítette a rendőröket. A zuglói nyomozók a bevezetett nyomozati cselekmények eredményeként 2018. május 9-én délután Budapest XIV. kerületében, egy Mogyoródi úti nyilvános telefonfülkénél elfogták az elkövetőt, aki éppen a sértettel beszélt telefonon. A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói H. Györgyöt csalás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vétele mellett előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.

Forrás/fotó: police.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!