Pesti Srácok

Otthagyja az LMP-t Róna Péter

Otthagyja az LMP-t Róna Péter

Az LMP programírója, pártalapítványának korábbi kuratóriumi elnöke a Klub Rádió Megbeszéljük nevű műsorának kedd esti adásában jelentette be távozását. A párt egyelőre nem reagált a bejelentésre.

Nem lehet könnyű mostanában Szél Bernadettnek lenni: előbb az LMP alapító elnöke, Schiffer András lépett ki a pártból, aztán Hadházy Ákos és Sallai Róbert Benedek ugrott egymásnak, utána Ron Werber ügyvédjétől érkezett egy csekk, amellyel egy tízmilliós sikerdíjat próbál kisajtolni az egykori tanácsadó a pártból, most pedig a társelnök asszony egyik legfőbb ikonja, Róna Péter közgazdász jelentette be a Klub Rádió Megbeszéljük című műsorában, hogy otthagyja a pártot. Az LMP programírója, pártalapítványának korábbi kuratóriumi elnöke döntését már közölte a párttal, írásban, választ azonban egyelőre nem kapott - hangzott el a műsorban.

A szakember kifejtette: már a választások előtti időszakban is aggasztónak látta a LMP helyzetét, április 8-a után pedig beindult egy folyamat, aminek a lényege, hogy az LMP nem képes tiszteletben tartani a saját szabályait. Úgy véli, a párttagok ellen folyó eljárások nem egy morálisan megalapozott szabályrendszer szerint történtek, ami megkérdőjelezi az LMP létjogosultságát. Példaként említette Hadházy Ákos két éves eltiltását, ami szerinte teljesen jogszerűtlen döntés volt.

PestiSracok facebook image
Az LMP-nek korábban programokat is író közgazdász beszélt arról is, hogy szerinte a párt szellemi tartalma az utóbbi időben elsekélyesedett, kiüresedett, ez is oka volt a párttal való szakításának. Bolgár György felvetésére, miszerint a párt kritikusai korábban feltételezték, hogy az LMP politikáját tekintve közelít a Fideszhez, a közgazdász azt mondta, ilyet nem igazán lát, azt viszont igen, hogy közelítenek a Fidesz féle technikákhoz.
- fogalmazott Róna Péter.
Forrás: Klubrádió; Fotó: MTI
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!