Pesti Srácok

Pénzszag: Ron Werber tízmilliós sikerdíjat próbál kisajtolni az LMP-ből

Pénzszag: Ron Werber tízmilliós sikerdíjat próbál kisajtolni az LMP-ből

Szél Bernadett pakkot kapott; pontosabban csekket. Méghozzá Ron Werber ügyvédjétől. Az izraeli tanácsadó több mint tízmillió forintot akar bevasalni a fakózöld párttól „sikerdíj” címén. A siker werberi értelmezésben azt jelenti, hogy öt helyett immár nyolc LMP-képviselő ül a parlamentben, ami ég és föld. Én azért a helyében nem nagyon forszíroznám ezt a pár millácskát, mert arrafelé mostanság könnyen borulnak a székek, és az emberfia sátrába is be-bemászhatnak illetéktelen LMP-sek vakrandizni.

Nehéz idők járnak az LMP-re. Amikor épp nem borogatják föl egymást székestül, illetőleg nem indítanak fegyelmi eljárásokat a rivális tagtársak ellen, akkor egymást pumpolják pénzzel. Most éppen Ron Werber nyújtotta be a számlát a fakózöld alakulatnak. Az izraeli kampányguru ugyanis kiszámolta, hogy több mint tízmillióval tartozik neki a Szél-párt. Az örömteli hírről a Magyar Narancs számolt be, amely valami fatális véletlen folytán megkaparintotta Werber ügyvédjének felszólító levelét, a csatolt fizetési meghagyással együtt, amely március 18-ig ad határidőt az adósság lerovására. Máskülönben irány a bíróság.

A levélben nemcsak arra derül fény, hogy Werber szeretne pénzhez jutni, hanem arra is, hogy a szakállas ember sorozatos szerződésszegésekkel vádolja az LMP-t. Állítólag ezen szerződésszegések miatt hagyta faképnél a pártot egy hónappal a választás előtt. Meg azért, mert nem hallgattak rá, elszabotálták a munkáját, megkerülték őt, pedig ő megkerülhetetlen. Az ügyvédi felszólító levél szerint Szélék állandóan késésben voltak, rohantak-szaladtak-kapkodtak, minden döntést az utolsó pillanatra hagytak, ezzel „kulcsfontosságú kampányeseményeket téve középszerűvé, hatástalanná, sőt, néhány esetben kontraproduktívvá”. (Mondjuk a kontraproduktivitáshoz szerintem az is épp elég, ha Hadházy „Diktafonos” Ákos sajtótájékoztatót tart...)

Profi vagy nem profi?

PestiSracok facebook image

Szél Bernadett a Magyar Narancsnak azt nyilatkozta, rendezni fognak minden vitás kérdést Werberrel. Ungár Péter pedig az atv.hu-nak elárulta: „nem profidolog”, hogy Werber nyilvánosan beszél a kampányuk hibáiról, egyébként pedig állnak a per elébe a kampányguruval. (Érdekes, ebben a tavalyi Mandiner-interjúban Ungár még azt mondta: „Werber egy nagyon intelligens, nagyon kedves ember. Korrekt embernek ismertem meg, profi, és remélhetőleg az LMP-ben már látszik, hogy sokkal profibban állunk a politikához.” Most akkor profi vagy nem profi?) LMP-s források szerint Werber sikerdíjat akar kapni, noha a kampány közepén ugrott ki, így elég nehéz bizonyítani, hogy az ő nagyszerű tanácsai miatt lett az LMP-nek hárommal több mandátuma, mint négy évvel korábban (öt helyett nyolc).

Csak óvatosan a követelésekkel!

Ron Werbert a gyűlölet karmestereként, a lejárató kampányok magyarországi meghonosítójaként ismertük meg 2002-től. Az MSZP akkori kampány-tanácsadójaként az ő nevéhez köthető többek között a 23 millió románnal való gusztustalan riogatás és a köteles beszédes hazugságkampány (ez utóbbiban Gyurcsánynak is múlhatatlan érdemei vannak). Nagy titkok tudója ő, ezért jobb vele nem összeveszni. Egy 2014-es Index-interjúban például azt üzente az MSZP-s Molnár Zsoltnak: „adjon hálát Istennek minden egyes napért, amikor nem nyitom ki a számat”.

Mindazonáltal én mégis azt javasolnám neki, ne fusson annyira a potom tízmilliócska után, nem ér annyit az egész! Az LMP mostanában veszélyes üzem. Röpködnek arrafelé a székek, a Hadházy Ákosok, és ha túlzottan akadékoskodik, még a sátrába is bemászhatnak kangörccsel küzdő LMP-s látogatók...

Vezető kép: Northfoto

Ajánljuk még

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.