Pesti Srácok

A BBC riportere élő adásban gyalázta Magyarországot, de amit Szijjártótól kapott, nem tette zsebre (Videóval!)

A BBC csatornán kérdezték a magyar külügyminisztert bevándorláspolitikánkról, illetve a Stop Soros törvénycsomagról. A riporter szerepéből kiesve kezdte élesen kritizálni a magyar kormány, majd olyan kijelentést is tett, amit Szijjártó Péter sem hagyott szó nélkül. Amikor a BBC Newsnight riportere, Emily Maitlis idegengyűlölőnek nevezte a magyarokat, a miniszter azt egész országa nevében kikérte. "Tiszteletet a magyaroknak!" -hangzott a válasz és a riposzt sem maradt el. Szijjártó közölte a tévéssel, hogy nem tesz mást, mint a választást elvesztése miatt frusztrált ellenzék mantráját mondja vissza.

Örömmel jelentette a hazai balliberális média, elsők közt a 444.hu és az Index, hogy na most végre jól bekérdeztek Szijjártó Péternek, ezért szokatlanul izgalmas interjút hoztak össze a BBC-n.

Valójában az történt, hogy a britt hírcsatorna nekiesett a magyar migrációs politikának, a külügyminiszter pedig, ahogy szokta, nem hagyta annyiban a dolgot.

Emily Maitlis például azt állította, hogy Magyarországnak nincs bevándorlás problémája, de nem a határzár miatt, hanem azért, mert szerinte a tízmilliós országunkra mindössze 3600 menedékkérő jutott, ráadásul idén már csak 300 menedék kérelmet adtak be. Azt is megjegyezte, hogy a probléma a jövőben nem fokozódni, hanem enyhülni fog, ugyanis már az elmúlt két évben 81 százalékkal csökkent a menekültek száma.

PestiSracok facebook image

A riporter azt is kifogásolta, hogy a magyar miniszterelnök járványnak nevezi a bevándorlást, muszlim megszállóknak a menekülteket és potenciális terroristának az Európába érkezőket.

Ezzel sikerült is kibillentenie Szijjártó Pétert addigi higgadt béketűréséből. A külügyminiszter kijelentette, hogy az elhangzottakat az egész ország nevében sértésnek veszi és tiszteletet kér Magyarországnak.

Szóba került a beszélgetés során a választás is, amely során a kérdésekben ugyan csak végig fellelhetők voltak a szokásos és már eléggé unalmas hazai ellenzéki mantrák.

BBC, vezető kép: BBC

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!