Pesti Srácok

Ausztria a déli határok védelmét erősítő lépésekre készül

Ausztria a déli határok védelmét erősítő lépésekre készül

Ausztria az ország déli határainak védelmét megerősítő lépésekre készül - jelentette be egy közös nyilatkozatban kedden Sebastian Kurz osztrák kancellár, Heinz-Christian Strache alkancellár és Herbert Kickl belügyminiszter.

Az osztrák koalíció mindkét pártját, a Néppártot (ÖVP) és a Szabadságpártot (FPÖ) képviselő politikusok nyilatkozatukban jelezték: kormányuk azt várja, hogy Berlin mielőbb tisztázza egységes menedékpolitikai álláspontját azt követően, hogy a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) és bajor testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) lezárta vitáját a kérdésben.

Bécs hangsúlyozta, hogy felkészült minden forgatókönyvre.

"A CDU és a CSU megállapodása arra utal, hogy Németország nemzeti szintű lépéseket akar tenni a menekültáradat elleni küzdelem jegyében" - állt a közleményben. "Ha ez az egyezmény ilyen formában a német kormány álláspontjává válik, akkor kötelességünk tárgyalásokat kezdeni, hogy elhárítsuk annak hátrányait Ausztriára és lakosságára nézve" - tették hozzá az osztrák vezetők.

PestiSracok facebook image

"A német megfontolások újra bizonyítják, milyen fontos a közös európai határvédelem, és igazolják az osztrák álláspontot, hogy a belső határok nélküli Európa csak működőképes külső határok esetén valósulhat meg" - vélekedtek a politikusok.

A CDU és a CSU küzdelmes tárgyalások után hétfőn megállapodott arról, hogy úgynevezett tranzitközpontokat építenek ki a német-osztrák határon az Európai Unió (EU) valamely tagországában már nyilvántartásba vett menedékkérők elhelyezésére, és ezekből a központokból szállítják majd vissza őket a regisztráció szerinti tagállamba, ahol az EU-s szabályok alapján le kell folytatni menekültügyi eljárásukat.

MTI, Vezető kép: EPA/Ronald Wittek

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!