Pesti Srácok

Csehország elhatárolódott az illegális migráció legalizálásától

Csehország elhatárolódott az illegális migráció legalizálásától

Csehország szombaton határozottan elhatárolódott azoktól az információktól, miszerint az ENSZ pénteken elfogadta volna a világszervezet globális migrációs csomagját.

– szögezte le a prágai külügyminisztérium a tárca honlapján megjelentetett közleményében. Prága rámutatott: az ENSZ globális migrációs csomagját csak ez a konferencia fogadhatja el. A most elkészült szövegtervezetről az ENSZ-tagállamok nem is szavaztak. A cseh külügyminisztérium hangsúlyozza, hogy a most elfogadott szöveg jogilag nem kötelező érvényű, és Csehország csak a jövőben dönt arról, csatlakozik-e hozzá.

PestiSracok facebook image

– olvasható a tárca nyilatkozatában.

A cseh ČTK hírügynökség emlékeztetett, hogy az Egyesült Államok még tavaly kivonult a globális migrációs csomagról folytatott tárgyalásokról, és Magyarországnak is komoly kifogásai vannak a dokumentum ellen.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken New Yorkban a csomagról szóló tárgyalássorozatán felszólalva azt mondta: a magyar kormány első számú célja továbbra is az ország és a magyar emberek biztonságának megőrzése. Hangsúlyozta: Magyarország nem ért egyet az ENSZ globális migrációs csomagjának végleges szövegtervezetével, mert annak középpontjában a migránsok jogai állnak, holott nemcsak rájuk kellene összpontosítani, hanem azoknak a jogaira is, akik a saját hazájukban szeretnének élni biztonságos és nyugodt körülmények között. A külügyminiszter az MTI-nek elmondta: mivel a csomag előírja nemzeti programok megalkotását a végrehajtás érdekében, szerdán arra tesz előterjesztést a kormánynak, hogy Magyarország lépjen ki a folyamatból, és tegye világossá, hogy semmilyen módon nem tartja önmagára nézve irányadónak a csomag egyetlen intézkedését vagy iránymutatását sem. A ČTK szerint a négy visegrádi ország – Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia – a migráció határozott ellenzőjének számít. Ezek az országok az Európai Unióban folytatott migrációs vitákban egybehangzóan elutasították, hogy illegális bevándorlókat fogadjanak be országuk területén.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!