Pesti Srácok

Előzetesben az inárcsi családsegítő gyilkosa

Előzetesben az inárcsi családsegítő gyilkosa

Elrendelte az inárcsi hivatali dolgozót leszúró férfi letartóztatását a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája pénteken – közölte a Budapest Környéki Törvényszék. A terheltet a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítja. A férfi beismerte tettét.

Az eljárás eddigi adatai szerint Cs. A. inárcsi házukban, feleségével közösen nevelte három gyermekét, akik közül kettő kiskorú, és az egyik fogyatékkal élő. A volt rendőr és felesége többféle jogcímen ötvenkilencmillió forint tartozást halmozott fel, emiatt végrehajtási eljárás indult ellenük, a házukat elárverezték. A gyanúsítottnak és hozzátartozóinak a napokban ki kellett volna ürítenie az ingatlant. Mivel a családfő nem tudott a gyermekek elhelyezéséről gondoskodni, segítséget kért a Dabasi Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ inárcsi kirendeltségén. A sértett, az inárcsi kirendeltség családsegítője próbált nekik szállást találni, de nem járt eredménnyel. A gyanúsított szerdán reggel bement az irodába, és megkérdezte a sértettet, sikerült-e szállást találnia a számukra. A családsegítő nemleges választ adott neki, egyúttal közölte, hogy értesítenie kell a gyámhatóságot, és ha a gyanúsítottat és a családját kilakoltatják, intézkednie kell, hogy a gyámhatóság helyezze el a gyermekeket. A férfi ettől dühös lett, elővette a kését, és egy alkalommal nyakon szúrta a sértettet, aki a helyszínen elhunyt. Ezután a volt rendőr átment a közelben levő polgármesteri hivatalba, egy ügyintézővel közölte, hogy megölte a sértettet, majd a helyszínen megvárta a rendőrök kiérkezését.

A gyanúsított terhére rótt cselekmény büntetési tétele az akár életfogytig tartó szabadságvesztés. A férfi lakóhelyét adósságai miatt elárverezték, onnan ki kell költöznie, lakhatása nem megoldott, ezért fennáll szökésének, elrejtőzésének veszélye; emellett a gyilkosság elkövetése után, a kihallgatásakor közölte, hogy a végrehajtó és a gyámügyesek megölésére is gondolt, ezért fennáll az újabb súlyos bűncselekmény elkövetésének veszélye is. A döntés ellen a gyanúsított fellebbezést jelentett be, így a határozat nem jogerős.

Forrás: MTI. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.