Pesti Srácok

Jobbikos résztvevője is volt a Simicska-média heti egyeztetéseinek

Jobbikos résztvevője is volt a Simicska-média heti egyeztetéseinek

A jobbikos Radnai László is részt vett - bár állítólag csak megfigyelőként - azokon a találkozókon, amelyeket Simicska Lajos oligarcha és köre tartott heti rendszerességgel a Radóc utcai villában – írja a Népszava. Emlékezetes, sajtóhírek szerint amellett, hogy az oligarcha minden érdekeltségétől megválik, állítólag videóra vett egy hosszú monológot…

Azzal együtt, hogy minden érdekeltségétől megválik, Simicska Lajos videóra vett egy hosszú monológot, amin Orbán Viktor miniszterelnökkel közös ügyeikről beszél, a felvételt pedig több példányban letétbe helyezte azzal, hogy ha vele bármi történne, ez kerüljön nyilvánosságra – idézi fel a Magyar Idők a Népszava cikkét. Mint hozzáteszik, a cikket jegyző Kósa András – aki az utolsó pillanatig a Simicska tulajdonában lévő Magyar Nemzetnél dolgozott – arról is írt, Simicska azért vette fel a kapcsolatot a Jobbikkal, mert olyan bennük látta a lehetőséget a Fidesz leváltására. Úgy tudni, az oligarcha, valamint Tóth Marianna, a Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. ügyvezetője, Faragó Csaba – aki 2017 novemberében váltotta Simicska Ádámot a lapkiadó kft. élén és egyben a Hír TV Zrt. igazgatósági tagja is lett –, Fonyó Károly, a Hír TV elnöke, Schlecht Csaba, a Lánchíd Rádió és D. Horváth Gábor, a Magyar Nemzet főszerkesztője, továbbá Tarr Péter, a Hír TV vezérigazgató-helyettese hétfőnként a Radóc utcai villában jöttek össze, itt vitatták meg az aktuális ügyeket. Lapinformációk szerint ezeken a találkozókon a Jobbik részéről Radnai László kommunikációs igazgató rendszeresen részt vett a választási kampányban, igaz, állítólag megfigyelőként.

Forrás: Népszava/MagyarIdők.hu; kezdőkép: lokal.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!