Pesti Srácok

Az Egyesült Államok újabb büntetővámokat vetett ki Kínára, Peking ellenlépésekről döntött

Az Egyesült Államok újabb büntetővámokat vetett ki Kínára, Peking ellenlépésekről döntött

Az Egyesült Államok újabb büntetővámokat vetett ki 16 milliárd dollár (mintegy 4464 milliárd forint) értékű kínai termékre csütörtökön. Peking ezzel megegyező ellenlépésről döntött. Washingtoni bejelentés szerint a 25 százalékra növelt vámmal sújtott kínai áruk köre a műanyag termékektől - például csatornacsövektől - az agrártermékeken át a vasúti kocsikig terjed. Az intézkedés 279 termékfajtát érint.

A kínai kereskedelmi minisztérium csütörtökön azt közölte, hogy Peking továbbra is harcol az amerikai intézkedések ellen, és bepanaszolja Washingtont a Kereskedelmi Világszervezetnél (WTO).

Két hónap alatt már másodszor került sor hasonló lépésre, illetve ellenlépésre: Washington július elején is büntetővámokat vetett ki 34 milliárd dollár (körülbelül 9486 milliárd forint) értékű kínai termékre. Az amerikai intézkedés ugyanekkora mértékű választ vont maga után.

Eközben az amerikai kormány további 200 milliárd dollár értékű (nagyjából 55 800 milliárd forintos) kínai termék büntetővámjának bevezetését fontolgatja Kínával szemben, erről szeptemberben születhet döntés.

PestiSracok facebook image

Az Egyesült Államok és Kína között kereskedelmi háború dúl. Washington azzal vádolja Pekinget, hogy tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytat. Egy kínai kereskedelmi küldöttség jelenleg az amerikai fővárosban tárgyal a feszültség csökkentése érdekében.

Donald Trump amerikai elnök azt követeli Kínától, hogy nyissa meg jobban piacait az amerikai vállalatok előtt, és vessen véget az amerikai szellemi vívmányok eltulajdonításának. Trump azt is kifogásolja, hogy Kínának hatalmas kereskedelmimérleg-többlete van az Egyesült Államokkal szemben. Az amerikai kereskedelmi minisztérium adatai szerint a Kínával szembeni deficit tavaly elérte a 375,23 milliárd dollárt (mintegy 105 ezer milliárd forintot), ami az Egyesült Államok globális deficitjének csaknem fele.

MTI; Fotó: Prensa Latina

Ajánljuk még

"Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus

Magyar ugar 2017 március 10.
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.