Pesti Srácok

A Jobbik szerint Orbán méltatlanná vált a tisztségére

A Jobbik szerint Orbán méltatlanná vált a tisztségére

Az elmúlt harminc év legnagyobb korrupciós beismerésének nevezte a jobbikos Szilágyi György Orbán Viktor parlamenti válaszát a luxus-repülőútjaival kapcsolatos kérdésre. Az ellenzéki képviselő kijelentette: a kormányfő méltatlanná vált Magyarország kormányzására.

A miniszterelnököt repülőútjairól az Országgyűlés hétfői ülésén kérdezte Szilágyi György, kifogásolva, hogy Orbán Viktor ilyen értékes luxusutakat fogad el egy olyan vállalkozótól, aki a kormányzása alatt európai uniós és magyar költségvetési pénzekre kiírt pályázatok "garmadáját" nyeri el.

Orbán Viktor válaszában úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Az ellenzéki képviselő az ezt követően tartott sajtótájékoztatóján közölte: ez a korrupció nyílt beismerése, amire még büszke is a magyar miniszterelnök, felvetve, hogy "vajon már Soros György is röptette Orbán Viktort", amikor ösztöndíjat kapott tőle. Szerinte ebbe a beismerésbe Európában bárki belebukna. Mint fogalmazott: "a magyar politikatörténelem legnagyobb adócsalása és korrupciós botránya zajlik a szemünk előtt".

Szilágyi György hangsúlyozta: a kifogásolt túrák nem hivatalos vagy a miniszterelnök által fizetett magánutak voltak, hanem "oligarchák által a miniszterelnöknek juttatott luxus-ajándékutak", megjegyezve, hogy a kifogásolt utakat álló Garancsi István volt "az elmúlt nyolc év egyik legnagyobb nyertese", aki súlyos milliárdokat keresett az uniós és magyar költségvetési pénzekből finanszírozott pályázatokon.

Forrás: MTI; Vezető kép: Hirado.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!