Pesti Srácok

Jobbik: nincs válság vagy szakadás a pártban

Jobbik: nincs válság vagy szakadás a pártban

Nincs válság, nincs szakadás a Jobbikban, a párt halad tovább a maga választotta úton - hangsúlyozta a Rágalominfó című sajtótájékoztató-sorozat pénteki eseményén kérdésre válaszolva Szilágyi György jobbikos országgyűlési képviselő, szóvivő.

Három héttel ezelőtti adatokra hivatkozva az ellenzéki politikus arról beszélt: a választások óta nyolcszáznál többen hagyták el a pártot, ugyanakkor a kétszázat meghaladta a felvételüket kérők száma; szerinte "ez teljesen normális folyamat, ha ebbe nem magyaráznak bele többet". Teljesen normálisan működik a Jobbik, ugyanúgy, mint a korábbi években - jelentette ki Szilágyi György, azon feltételezésnek adva hangot, hogy taglétszámuk hasonló lehet, mint a Fideszé.

A Volner János korábbi pártalelnök és frakcióvezető sajtóban megjelent állításaira reagálva azt közölte: már nem dolgozik a Jobbiknak Sneider Tamás párelnök felesége, hangsúlyozva, hogy az ügyvédnőt 2011-ben, azaz a házasságkötés előtt öt évvel kezdték alkalmazni. A nőt - aki jelenleg kisgyermekével van otthon és a pártelnök-választás előtt javasolta szerződése felbontását - "magas színvonalon dolgozó, nagy tudású jogászként" írta le, megjegyezve, hogy munkája ellen Volner Jánosnak a párt vezető személyiségeként nem volt kifogása.

Ugyanakkor - jegyezte meg - Volner János saját, ügyvédjelölt barátnője alkalmazását kérte, márpedig "egy vezető jobbikos politikus nem követelhet és nem kérhet olyan dolgokat", amelyekre igényt tartott a később távozó alelnök. Szavai szerint Volner János "elment a Fidesz egyik platformjához, a Mi Hazánkhoz", és nem adta vissza képviselői megbízatását, amit nem ő nyert el, hanem a Jobbik.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott Szilágyi György.

MTI; Vezető kép: Magyar Hírlap

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!