Pesti Srácok

Nem zár be a Honvédkórház koraszülött osztálya

Nem zár be a Honvédkórház koraszülött osztálya

A Honvédkórház Koraszülött Osztálya Magyarország kiemelkedő koraszülött részlege, ahol a munkatársak áldozatos munkával, elhivatottsággal látják el feladataikat nap, mint nap, és gondoskodnak a rájuk bízott pici újszülöttekről. A napokban megjelent sajtóhírekkel szemben az intézmény koraszülött osztálya nem zár be – olvasható a Honvédelmi Minisztérium szerdán kiadott közleményében.

Kapacitáshiány miatt – az illetékes tárcával folyamatosan egyeztetve – az osztály előre láthatóan 2018. december 16-tól kezdődően rövid időre, átmenetileg elsődlegesen a Semmelweis Egyetem és a Szent János Kórház azonos profilú osztályaira irányítja a veszélyeztetett kismamákat és a koraszülött csecsemőket. Az intézkedésre a biztonságos ellátás folyamatossága miatt volt szükség. A honvédelmi tárcának - mint a Honvédkórház fenntartójának - határozott célja, hogy továbbra is minden feltételt megteremtve biztosítsa a koraszülött osztály zavartalan működését – emelte ki közleményében a tárca. A kórház vezetése az osztályon dolgozó és munkát vállaló orvosok és ápolók anyagi megbecsülését kiemelten fontosnak tartja, ezért ösztönzőrendszer bevezetését tervezi. Cél a szakemberhiány mielőbbi pótlása, hogy az osztály ismételten országos hírnevéhez méltó módon tudjon gondoskodni a pici koraszülöttekről. A Honvédkórház Koraszülött Intenzív Centrum működése néhány héten belül ismételten visszaáll a családok, az édesanyák, a babák szolgálatába.

Forrás: MTI; Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!