Pesti Srácok

Merkel: A holokauszt-emléknap a faji őrület és a gyűlölet elleni figyelmeztetés

null

Az antiszemitizmussal és a gyűlölettel szembeni zéró toleranciára szólított fel szombaton közzétett heti videoüzenetében a német kancellár. Angela Merkel a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából azt mondta: "Ez a nap emlékeztet minket arra, hogy hová vezethet a faji őrület, a gyűlölködés és az embergyűlölet".

Minden egyes embernek felelőssége, hogy a német társadalom zéró toleranciával viseltessen ezek ellen - hangsúlyozta. Sajnálattal állapította meg, hogy "napjainkban ennek újfent nagy jelentősége van". Mint mondta, manapság az antiszemitizmus igen különböző formái tapasztalhatók: egyfelől a hazai lakosság által képviselt gyűlölet a zsidókkal szemben, másfelől a muszlim bevándorlók részéről teljesen más módon kifejezésre juttatott gyűlölet.

A holokauszt nemzetközi emléknapját január 27-én, az auschwitzi koncentrációs tábor felszabadulásának évfordulóján tartják. Ezen a napon emlékeznek meg a második világháborúban a nácik által meggyilkolt hatmillió európai zsidó, szinti, roma és munkaszolgálatos áldozatról. Angela Merkel azt mondta, a holokauszt-emléknap figyelmeztetés, hogy soha ne ismétlődjön meg, ami akkor történt. A kereszténydemokrata politikus a jövőre nézve azt mondta, újjá kell formálni a megemlékezést, mert a szemtanúk egyre kevesebben vannak.

A második világháború vége után több, mint hetven évvel Izraelben több, mint kétszázezer túlélő él a legfrissebb becslések szerint. Közülük 60 ezren megjárták a koncentrációs táborokat vagy a gettókat. Az izraeli statisztikai hivatal szerint 2035-re 22 ezren lesznek. Németország 220 ezerre becsüli az Izraelben élő holokauszt-túlélők számát.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.