Pesti Srácok

Százezerrel nőtt tavaly Sargentini országának lakossága, az érkezők legtöbbje uniós állampolgár

Százezerrel nőtt tavaly Sargentini országának lakossága, az érkezők legtöbbje uniós állampolgár

Mintegy 100 ezerrel nőtt tavaly Hollandia lakossága, az érkezők legtöbbje európai uniós állampolgár - közölte a holland statisztikai hivatal (CBS) csütörtökön. A nagyjából 100 ezres nettó növekedés körülbelül fele az Európai Unió tagállamaiból jövők "számlájára írható".

A friss adatok szerint összességében 241 ezer bevándorló érkezett 2018-ban Hollandiába, azonban 153 ezren ezzel egyidejűleg elköltöztek az országból. A nagyjából 100 ezres nettó növekedés körülbelül fele az Európai Unió tagállamaiból jövők "számlájára írható". Ázsiából 21 ezren érkeztek, ami csaknem 8 ezres csökkenést jelent a korábbi évhez képest, ez főként a szíriai menedékkérők számának visszaesésével magyarázható a CBS szerint. Észak- és Dél-Amerikából 12 ezer, Afrikából pedig 10 ezer embert regisztráltak. A legnagyobb növekedés a lengyelek körében volt megfigyelhető, számuk 9 ezerrel emelkedett tavaly. Őket az indiaiak követték 6 ezerrel.

A szakemberek rámutattak, az érkezők többsége a négy legnagyobb város - Amszterdam, Hága, Rotterdam és Utrecht - valamelyikében telepedett le, ezzel párhuzamosan azonban az ország úgynevezett községeinek mintegy ötödében tovább fogyott a lakosság, elsősorban a társadalom elöregedése miatt. A születések száma tavaly 16 ezerrel maradt el a halálozások számától. 2010-ben az átlagos gyermekszám még 1,8 volt, ez 2018-ra 1,6-ra csökkent. Hollandia lakossága jelenleg 17,3 millió. A bevándorlás miatti nettó növekedési ráta hasonló volt az elmúlt három évben.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.