Pesti Srácok

Tüntetők élő interjú közben nácinak neveztek egy EU-párti brit képviselőt

Tüntetők élő interjú közben nácinak neveztek egy EU-párti brit képviselőt

Nácinak nevezték Brexit-párti tüntetők a kormányzó brit Konzervatív Párt egyik alsóházi képviselőjét, aki EU-párti álláspontjáról közismert. Anna Soubry a BBC közszolgálati brit médiatársaság hírtelevíziójának adott interjút hétfő este, a londoni parlament épületével szemközti parkban felállított, fedett, de nyitott oldalú kihelyezett stúdióban. Éppen arról beszélt, hogy a kormánynak milyen lehetőségei lennének, ha a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről szóló megállapodást az alsóház a jövő héten esedékes szavazáson elvetné, amikor a tüntetők csoportja "Soubry is a Nazi" skandálásba kezdett a stúdióemelvény közelében.

Az élő közvetítésben jól hallható kiabálást a képviselő egy ideig figyelmen kívül hagyta, majd mondat közben, visszafogottan, mosolyogva közölte: kifogásai vannak az ellen, hogy nácinak nevezzék. Hozzátette: elképesztőnek tartja a történteket.

– mondta.

A riporter elnézést kért, és az interjú ezután folytatódott, de amikor Anna Soubry vissza akart térni a parlamentbe, a tüntetők körbevették, a törvényhozási épület bejáratáig kísérték és közvetlen közelről kiabáltak felé sértéseket, trágárságokat, miközben az incidenst többen közülük telefonjukon rögzítették. A parlamentet őrző rendőrök nem léptek közbe.

PestiSracok facebook image

Anna Soubry később bírálta a rendőrséget az intézkedés elmaradásáért. A Scotland Yard hétfő este bejelentette: vizsgálatot indított annak kiderítésére, hogy történt-e bűncselekmény. Az alsóházban folyó hétfő esti vitán az ellenzéki Munkáspárt egyik képviselőnője, Mary Creagh is felvetette a történteteket, "nőgyűlölet vezérelte aljas huliganizmusnak" minősítve az esetet.

Hozzátette: korántsem elszigetelt esetről van szó, és az incidenssel kapcsolatban felidézte Jo Cox néhai munkáspárti képviselőnő meggyilkolását. A kétgyermekes, 41 éves képviselőnőt 2016. június 16-án, egy héttel a brit EU-tagságról tartott - a kilépést pártolók szűk, 51,89 százalékos győzelmével végződött - népszavazás előtt ölte meg három lövéssel és többtucatnyi késszúrással egy magányos gyilkos, Thomas Mair, akit még abban az évben tényleges életfogytiglani börtönre ítéltek.

Az ítélet indoklása szerint Mair politikai gyilkosságot követett el, és cselekedetét rasszista, újnáci, fehér felsőbbrendűséget hirdető erőszakos eszmék is motiválták. Jo Cox az EU-tagságot pártoló kampánycsoport egyik legaktívabb tagja volt a népszavazás előtt, emellett kampányolt a szíriai menekültek nagy-britanniai befogadásáért is.

Anna Soubry a Konzervatív Párt frakcióján belül szintén az EU-párti tábor egyik legismertebb szószólója, és aktívan kampányol a brit EU-tagságról szóló újabb népszavazás kiírásáért.

Forrás: MTI; Fotó: BBC

Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.