Pesti Srácok

Hadházy szerint Orbán családpolitikája kísértetiesen hasonlít Hitler családpolitikájára

Hadházy szerint Orbán családpolitikája kísértetiesen hasonlít Hitler családpolitikájára

Igen, valóban ezt írta a képviselő. Sőt, még a Fidesz-kormány által bevezetett mindennapi testnevelésre is talált utalást a nácik programjában.

Épp egy hete, vasárnap jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a hétpontos családvédelmi akciótervét. Hadházy Ákos országgyűlési képviselő a közösségi oldalán osztotta meg véleményét az üggyel kapcsolatban.

– kezdi sorait Hadházy.

PestiSracok facebook image

A politikus bejegyzésében Adolf Hitler Mein Kampf című könyvéből idéz részleteket, amelyekben igazolni látja Orbán politikájának lényegét. De a Fidesz-kormány által bevezetett mindennapi testnevelésre is talált utalást a nácik programjában. Hitler ugyanis ezt írta a testnevelés fontosságáról: „nem volna szabad egyetlen napnak sem elmúlnia anélkül, hogy a fiatalember legalább délelőtt és este egy-egy órát testileg ne iskoláznék, éspedig a sport és torna valamennyi nemében”.

Az ellenzéki politikus egyébként ezzel a képpel posztolta bejegyzését:

Fotó: Mandiner

Orbán családvédelmi programjáról Annika Strandhäll svéd szociális ügyekért felelős miniszternek a '30-as évek jutottak eszébe, a Magyar Narancs publicistájának Ceausescu. Noura Maan, a Der Standard véleményformálója rasszistának nevezte a programot, Hont András, a HVG újságírója pedig elmondta, nem támogatja a családvédelmi tervet, hiszen inkább „okos migrációs politikával, befogadással és integrálással kell az elöregedés problémáját kezelni”.

Forrás: Mandiner.hu; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!