Pesti Srácok

Százhúszmillió forinttal húzták le ismeretlen csalók a Mazsihiszt

Százhúszmillió forinttal húzták le ismeretlen csalók a Mazsihiszt

Százhúszmillió forintot csalt ki ismeretlen tettes a Mazsihisztől a Rumbach utcai zsinagóga felújítási munkálataira hivatkozva. A Mazsihisz rendőrségi feljelentést tett, és belső vizsgálat indult. Az esetről Heisler András, a Mazsihisz elnöke a Heti TV Pirkadat című műsorában számolt be.

Heisler András elmondása szerint a felújítás egyik szakaszának lezárásakor a Mazsihisz kapott a fővállalkozótól egy százhúszmilliós számlát, azonban az utalás előtt néhány nappal telefonon értesítették őket, hogy megváltozott a vállalkozó számlaszáma, máshova kell utalni a pénzt – szemlézte a tévéinterjút a Kibic Magazin. A Mazsihisz illetékese kérte, hogy ezt írásban is erősítsék meg, a levél meg is érkezett a fővállalkozó pecsétjével, amelyről azonban később kiderült, hogy hamisított volt. Néhány ellenőrzési pont itt kimaradt, és a pénzt végül egy hamis számlára küldték át – nyilatkozta Heisler András. A Mazsihisz elnöke szerint a hamis számla ismeretlen tulajdonosa azonnal kivette a pénzt, illetve továbbította egy másik országbeli számlára. Mindez az utalás után egy nappal derült ki, és ekkor a Mazsihisz azonnal rendőrségi feljelentést tett, és belső vizsgálatot rendelt el. Heisler András szerint az ügynek személyi következményei is voltak. A szervezet jelenleg várja a rendőrség nyomozásának eredményét, és bízik benne, hogy a kár legalább egy része meg fog térülni. A Mazsihisz vezetése úgy döntött, hogy a hiányzó összeget a saját felújítási tartalékából pótolja, így az ügy ellenére a munkálatok nem állnak le, és tovább folyhat a Rumbach utcai zsinagóga renoválása.

Forrás: akibic.hu; Fotó: PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!