Pesti Srácok

Éveken át higannyal mérgezte kollégáit egy német férfi

Éveken át higannyal mérgezte kollégáit egy német férfi

Életfogytiglan tartó börtönbüntetésre ítéltek egy férfit Németországban csütörtökön, amiért éveken át higannyal és más szerekkel mérgezte több munkatársát.

Az 57 éves vádlott egyik, 23 éves áldozata kómában van, további kettő - ők 27 és 67 esztendősek - súlyos vesekárosodást szenvedett. A bielefeldi bíróság emberölési kísérletben mondta ki bűnösnek a férfit, és a maximális büntetést szabta ki. A bűnös májusban lepleződött le annak köszönhetően, hogy egy kamera felvette, amint gyanús port szór egyik kollégája szendvicsébe. Őrizetbe vétele után házának alagsorában primitív vegyi labort talált a rendőrség. A bíró szavai szerint a szerek veszélyesebbek voltak, mint a második világháború összes vegyi fegyvere.

A vádlott megtagadta, hogy vallomást tegyen, és mindmáig nem tisztázottak indítékai. Az ügyészség szerint a férfi látni akarta munkatársai testi elsorvadását. Németországban általában 15 év után szabadulhat egy életfogytiglanra ítélt, ám a mérgező férfi esetében a bíró úgy döntött, hogy élete végig rács mögött kell maradnia, mert veszélyt jelent a társadalomra. A vádlott védője közölte, hogy fellebbezést tervez.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus

Magyar ugar 2017 március 10.
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.