Pesti Srácok

Kiálltak a székelyek területi autonómiájáért

null

Együtt emlékeztek meg az 1854. március 10-én a marosvásárhelyi Postaréten kivégzett székelyekről, emellett felhívták a figyelmet a területi autonómia megvalósításának haladéktalan szükségességére azon a nagyszabású programon, amelyet a Székelyföldért Társaság szervezett vasárnap délután négy órától a budapesti Hősök terén – erről tájékoztatott közleményben a szervezet elnöke.

Incze Árpád emlékeztetett, hogy a Székely Nemzeti Tanács 2012-ben március 10-ét, a székely vértanúk napját nevezte meg a székely szabadság napjának, amelyet a következő évtől egy időben rendezik meg Székelyföldön, az anyaországban és a világ számos pontján.

– hangsúlyozta a társaság elnöke. Mint mondta, egyetértenek a nemzeti tanács közleményével, amelyben idézték a román elnökség mottóját: „a kohézió közös európai érték”.

PestiSracok facebook image

– közölte korábban a Székely Nemzeti Tanács. Incze Árpád hangsúlyozta: mindezek miatt döntöttek úgy, hogy idén minden korábbinál nagyobb szabású programmal készülnek a fővárosi rendezvényre. Az eseményen közreműködik mások mellett Csurka László színművész, Varga Miklós énekes, az Ismerős Arcok zenekar, és beszédet mond Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke. Incze Árpád reményét fejezte ki, hogy a rendezvény által nemcsak a román, hanem az emberi jogokra máskor olyan érzékeny brüsszeli döntéshozókig is elhallatszik a hangjuk, és nekik nem a hallgatás lesz a válaszuk a székelyeket érintő sorozatos jogsérelmekre.

Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még