Pesti Srácok

Részben beismerte tettét a szekszárdi gyermekgyilkosság gyanúsítottja

null

Sajtótájékoztatót tartott a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a március 8-án, Szekszárdon bekövetkezett emberöléssel kapcsolatban - írja a Teol.hu. A rendőrség tudatta, hogy az elkövető részleges beismerő vallomást tett, de azt nem kommentálták, hogy nemi erőszak is történt volna, illetve, hogy rokonságban állt az áldozat a tettessel.

A sajtótájékoztatón elsőként Horváth László alezredes, a bűnügyi technikai osztály vezetője tájékoztatta a sajtó képviselőit az eset, illetve az intézkedések kezdeti szakaszának körülményeiről. A bejelentés pénteken 18 óra 23 perckor érkezett, mely szerint egy 6 és fél éves kislány eltűnt Patak utcai otthonából, ezután a Szekszárdi Rendőrkapitányság nagy erőkkel megkezdte a gyermek felkutatását. Az utca mögötti patak medrében 18 óra 45 perckor találták meg a testet. A mentőszolgálat munkatársai és a jelenlévő ügyeletes orvos, megvizsgálva a kislány sérüléseit, megállapították a halál beálltát, és az idegenkezűséget nem tudták kizárni. Erre való tekintettel a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatósága vette át a nyomozást. Helyszín- és halottszemlét tartottak igazságügyi orvosszakértő bevonásával, elkezdték az adatgyűjtést, valamint a tanúkihallgatásokat. Ezek során egy 19 éves szekszárdi férfit is kihallgattak, majd bűnügyi őrizetbe vettek.

Részleges beismerő vallomást tett a gyanúsított

Az elkövető megalapozottan gyanúsítható egy rendbeli, 14. életévét be nem töltött, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének elkövetésével – mondta Csorba Szilárd rendőr alezredes, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályvezetője. A vonatkozó törvény értelmében a bűncselekmény elkövetője 10-től 20 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható. Hangsúlyozta: a gyanúsított a kihallgatás során részleges beismerő vallomást tett, ezért indítványozták a megyei főügyészségnél a férfi letartóztatását. Amint azt megírtuk, helyi értesülések szerint az emberöléssel gyanúsított férfi a kislány rokona volt, egy börtönviselt, drogfüggő fiatal. Az erre vonatkozó információkat, illetve, hogy nemi erőszak történt-e, valamint a gyilkosság elkövetésének módjával kapcsolatban a rendőrség az eljárás jelenlegi szakaszában, a nyomozás érdekeire hivatkozva nem kívánt nyilatkozni, illetve nem szándékozta megerősíteni az esettel kapcsolatban a közösségi oldalakon és a médiában terjedő híreket sem.

PestiSracok facebook image

Forrás: Teol.hu; Fotó: Police.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.