Pesti Srácok

A britek nem örülnének, ha részt vennének az EP- választásokon

A britek nem örülnének, ha részt vennének az EP- választásokon

A legfrissebb felmérés szerint a britek relatív többsége dühös lenne, ha hazájának részt kellene vennie a májusi európai parlamenti választásokon, és a legtöbben ennél még a brit EU-tagság megállapodás nélküli megszűnését is jobb megoldásnak tartanák.

A Sky Data közvélemény-kutató cég 1295 fős reprezentatív választói csoport bevonásával pénteken elvégzett vizsgálatában a válaszadók 43 százaléka mondta azt, hogy felbosszantaná - ezen a körön belül 30 százalék "nagyon dühös" lenne -, ha Nagy-Britannia részt venne az EP-választásokon. A felmérésbe bevont választók 28 százaléka örülne, ha Nagy-Britanniában is tartanának EP-választást, 23 százalék viszont azt válaszolta, hogy az egész ügy nem érdekli. Ha megtartanák Nagy-Britanniában az európai parlamenti választásokat, a megkérdezettek 47 százaléka részt venne, 26 százalék viszont úgy nyilatkozott, hogy bojkottálná a szavazást.

A Sky Data hangsúlyozza, hogy a részvételi hajlandóságot mutatók aránya magasabb, mint ahányan az öt évvel ezelőtti EP-választáson részt vettek, mivel 2014-ben a brit választók 36 százaléka voksolt. A cég szerint ugyanakkor rendszerint többen jelzik előzetesen választási szándékukat, mint ahányan valójában megjelennek a választóhelyiségekben.

A pénteken elvégzett felmérés szerint a britek 41 százaléka a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) hosszú ideig tartó halasztásánál és a brit EP-választási részvételnél még azt is jobb megoldásnak tartaná, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból. A válaszolók 35 százaléka pártolná a Brexit hosszú halasztását és Nagy-Britannia részvételét az EP-választásokon, és csak 16 százalék szeretné, ha a brit EU-tagság a kormány és az EU által novemberben megkötött, a londoni alsóházban azonban háromszor is elutasított Brexit-megállapodás feltételrendszere alapján szűnne meg.

PestiSracok facebook image

Theresa May miniszterelnök éppen pénteken kérte a Brexit legfeljebb június 30-ig terjedő halasztását Donald Tuskhoz, az Európai Tanács elnökéhez intézett levelében.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.