Pesti Srácok

Egy pécsi férfi meggyilkolta lakótársát, majd egy hónapig egy szobában élt a holttesttel

Egy pécsi férfi meggyilkolta lakótársát, majd egy hónapig egy szobában élt a holttesttel

Emberölés miatt emelt vádat a Baranya Megyei Főügyészség egy pécsi férfi ellen, aki meggyilkolta lakótársát, majd egy hónapig lakott egy szobában a holttesttel - tájékoztatta a vádhatóság kedden az MTI-t.

A közlemény szerint a vádlott és a sértett régi ismerősök voltak, rendszeresen fogyasztottak együtt alkoholt. Az elkövető szívességi alapon lakott az áldozat lakásában. 2018. október végén a két férfi ittasan tettlegességig fajuló szóváltásba keveredett. A vádlott megütötte, majd nagy erővel - késsel - mellkason szúrta a férfit. A padlóra zuhanó áldozatot a hátán is megszúrta, aki emiatt meghalt - derült ki a tájékoztatásból.

Az ügyészség közölte: két nappal a gyilkosság után a vádlott a holttestet egy leeresztett műanag úszómedencébe tekerte, majd a hullával egy lakásban lakott. November közepén egy szőnyeget is rátett az erősen oszló holttestet rejtő medencére és köré mosószert szórt. A vádlott később a holttestet a ház mögötti mocsaras területen akarta elrejteni. Időközben az áldozat ismerősei többször érdeklődtek a sértett holléte felől. 2018. november végén a vádlottat meglátogatta egy ismerőse, aki "az erős szag és a lakásban uralkodó körülmények miatt" bejelentést tett a rendőrségen. A holttestet a házkutatás során találták meg a rendőrök.

Forrás: MTI; Fotó: Stockphoto

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.