Nagy István: Nem szabad hagyni, hogy az EU csökkentse az agrártámogatásokat

Nem szabad hagyni, hogy az Európai Unió csökkentse az agrártámogatásokat, mert az "fenyegető veszélyt" jelent a magyar gazdákra - mondta az agrárminiszter kedden az M1 aktuális csatornán.
Nagy István hozzátette: Brüsszel a tervek szerint a földalapú támogatásokat 16, a vidékfejlesztési támogatásokat pedig több, mint 25 százalékkal csökkenti, miközben az agrártámogatások helyett olyan célokat fogalmazott meg, amelyek a migránsok letelepedését szolgálják. Úgy vélte, ha ez megvalósul, nőni fognak az élelmiszerárak és romlani fog a versenyképesség. Kitért arra is: az agrárpolitikusok és szakemberek kedden országjárásra indulnak, amelynek során a kormány kikéri a polgárok véleményét.
Megbeszélik a gazdákkal az elért eredményeket, a nehézségeket, a kitűzött célokat, valamint erősítik a magyar gazdatársadalom és a kormány között kialakult együttműködést
- mondta. A miniszter szerint össze kell fogni, hogy olcsóbb legyen az élelmiszer, minél több hazai élelmiszer legyen és a magyar gazdák meg tudjanak élni.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger