Pesti Srácok

A májusi hó is aranyat ér? - Téli táj a Kőszegi-hegységben

null

Havazott a Kőszegi-hegységben - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán. Mint bejegyzésükben írják, "egy észlelőjük azt írta: 500 méter felett havas eső, 600 méter felett hó hullik az Alpokalján, és 700 méter felett meg is marad". Az Írott-kő 882 méteres csúcsán már délelőtt 1-2 centiméteres volt a hótakaró, és azóta csak gyarapodott.

A meteorológiai szolgálat azt írta: aki útnak indulna, hogy megnézze a szokatlan tavaszi hótakarót, jó, ha a hideg mellett a metsző szélre is felkészül; a magasabb részeken 80 kilométer/órát meghaladó lökések is lehetnek.

- tették hozzá. Ezzel együtt a meteorológiai szolgálat vasárnapra a sok eső és az erős szél miatt adott ki figyelmeztetéseket. Budapesten, Pest, Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében a sok eső miatt van érvényben elsőfokú figyelmeztetés. Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére az erős szél veszélye miatt adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat/Facebook

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.