Pesti Srácok

Megpróbált betörni az Origóba a József Attila Kör titkára

Megpróbált betörni az Origóba a József Attila Kör titkára

Megkísérelt bejutni az Origo szerkesztőségébe Kassai Zsigmond, a balliberális irodalmárokat összefogó József Attila Kör titkára. Miután a portál januárban megírta, hogy a József Attila Kör nem tud elszámolni a felhasznált közpénzekkel, Kassai lejárató hadjáratot indított a médium ellen. Ezután márciusban az Origo arról cikkezett, hogy a kör rendkívüli fórumán több résztvevő - köztük Kassai Zsigmond - is elismerte, hogy költségvetési csalás, sikkasztás gyanúja merült fel a szervezet működésében. Kassai Zsigmond ezek után természetesen nem kért helyreigazítást a cikk miatt, hiszen pontosan tudja: annak minden sora igaz.

Rendkívüli fórumon ismerte be, hogy költségvetési csalás miatt nyomoznak a József Attila Kör ellen, most mégis azért tört be az Origo szerkesztőségébe Kassai Zsigmond, hogy elszámoltassa a cikk szerzőjét, a baloldali sajtószabadság szellemének megfelelően.

PestiSracok facebook image

A jegyzőkönyvből jól látszik, hogy a balliberális kútfők szellemi központjai legjobb esetben is milyen pénztemetők, legrosszabb esetben pedig kifizetőhelyei a baloldali politikai elitnek. A fórumon kiderült: pénzügyi nehézségek következtében szponzoruk, a Magvető Kiadó is kihátrált mögülük, így a megfelelő anyagi háttér megteremtéséig szüneteltetik az egyesület kiadványának, a JAK-füzeteknek a publikálását. Szintén kiderül a jegyzőkönyvből, hogy a pályázati botrányban súlyosan érintett ex-titkár, Kassai Zsigmond jelenleg havi 150 000 Ft juttatást kap - azért, hogy megpróbálja helyretenni a kárt, amit okozott - egy támogatótól, aki szeretné megmenteni a szervezetet.

Egyébként a könyvelésben úgy próbálták elcsalni a hiányzó pénzeket, hogy egyes létező kiadásokat duplán könyveltek. Mint az az alábbi részletből is látható, maguk is tisztában voltak azzal, hogy ez kimeríti a költségvetési csalás fogalmát.

Forrás: Origo; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.