Pesti Srácok

Ezt jelenti valójában a környezetvédelem az állatvédelmi chartát hirdető Karácsony kerületében

Ezt jelenti valójában a környezetvédelem az állatvédelmi chartát hirdető Karácsony kerületében

Miközben Karácsony fűt-fát ígér a fővárosnak, fészkestől vágatott ki fákat a Pillangó parkban a költési időszakban – írja a Fidelitas Facebook-oldalán, ahol képeken is bizonyítják, mit is jelent a környezetvédelem Karácsony Gergely kerületében. Ismert, az ellenzéki előjelölt főpolgármester-aspiráns éppen vasárnap hirdetett állatvédelmi chartát megválasztása esetére.

Mint azt korábbi posztunkban is megírtuk, vasárnap Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd főpolgármester-jelölt-jelöltje, valamint a szocialista Kunhalmi Ágnes közös sajtótájékoztatón jelentette be állatvédelmi chartájukat. A program nagyon sok fontos elemet tartalmaz: például létrehoznák az állatvédelmi ombudsman intézményét, állatvédelmi kerekasztalt alapítanának, kezdeményezik, hogy az önkormányzatok finanszírozzák az ingyenes ivartalanítást és a háziállatok chippel való ellátását. Az állati charta kitér a madarakra, a méhekre, de még a denevérekre is.

Fotó: facebook.com
Fotó: facebook.com
PestiSracok facebook image

Kérdés, hogy ezek a jótékony intézkedések vajon Zuglóra is kiterjednek-e majd, ahol jelenleg Karácsony Gergely polgármesterségének köszönhetően vágják ki a fákat, ráadásul a költési időszakban. A budapesti Fidelitas Facebook-posztjában osztott meg néhány tanulságos fotót arról, mit is jelent valójában a környezetvédelem Karácsony Gergely kerületében.

Forrás/fotó: facebook.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!