Pesti Srácok

Trendet diktál Dunakeszi

Trendet diktál Dunakeszi

Példamutató városfejlesztési programot hajtott végre Dunakeszi városa az elmúlt években mind a közoktatás, mind pedig a lakosság jólétét érintő infrastrukturális fejlesztések terén, ez pedig példamutató lehet az egész országnak. A szerdai sajtóeseményen a városvezetés bemutatta a rohamos népességnövekedést kiszolgáló infrastrukturális fejlesztéseket, a lakossági elvárásokat legmagasabb szinten kielégítő oktatási és sportmodellek, valamint a halmozottan sérült gyermekek szociális integrációja terén elért eredményeket.

Dunakeszi az elmúlt években egyike volt azon kevés településeknek, melyek pozitív mérleget mutattak fel a születések és halálozások számában. Ennek is köszönhetően a város népessége erős növekedésnek indult az utóbbi időben. A népességnövekedés azonban számos infrastrukturális fejlesztést igényel, amely bölcsődei, óvodai általános- és középiskolai szinten egyaránt jelentkezik. A város igyekszik lépést tartani a felmerülő új igényekkel, melynek köszönhetően 2010-2019 között a bölcsődei férőhelyek száma 102%-os növekedést mutat; az óvodai férőhelyeké 28%-kal, az általános iskolai tanulólétszám 45%-kal nőtt. Emellett 2019 szeptemberében újabb bölcsődében kezdhetik meg az évet a legkisebbek, ezen kívül egy új óvoda építése is folyamatban van. A nyár folyamán Magyarország Kormánya elé kerül a középiskola megvalósulását támogató határozat, amely stratégiai jelentőségű lépés a városvezetés részéről. Nemcsak az oktatásra fordít a városvezetés: fontosnak tartják a kulturális élet felvirágoztatását is, melynek köszönhetően a tervek szerint 2023-ra felépül a Művészetek Háza, amely egy alapfokú művészeti iskola mellett 750 férőhelyes színház- és koncertteremet, tánc- és kamarateremet is magába foglal majd.

- hangsúlyozta Dióssi Csaba, a város fideszes polgármestere a június 5-i sajtóeseményen, majd hozzátette:

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!