Pesti Srácok

A legszigorúbb cenzúrát alkalmazná Franciaország a közösségi médiában

A legszigorúbb cenzúrát alkalmazná Franciaország a közösségi médiában

Franciaország a németországi mintát követve kívánja korlátozni az internetes szólásszabadságot – írja a 888.hu. A lap szerint a francia parlament alsóháza, a Nemzetgyűlés kedden nagy többséggel hagyott jóvá egy törvényjavaslatot, amely arra kötelezné a közösségi oldalakat, hogy a bejelentést követő 24 órán belül távolítsák el a „gyűlölködő” tartalmakat.

– írja a 888.hu. Úgy vélik, a németországi szabályozási minta nem más, mint a cenzúra eszetlen felgyorsítása, így „a legminimálisabb bírálatra, kritikára sincs már szükség, ami nem felel meg a politikailag korrekt újbeszélnek, az megy a levesbe”. A 888.hu arról ír, hogy ezt a módszert ültetik át most a franciák saját szabályozásukba, ezzel elnyomva az összes, a migrációval vagy akár Macron elnökkel kritikus hangot, ezáltal pedig a bevándorláspárti establishment szép lassan, de magabiztosan alakíthatja át a közösségi médiát úgy, ahogy az neki tetszik. Ahogyan Németországban, mostantól Franciaországban is tetemes bírság fenyegetheti az oldalakat, amelyek nem tesznek eleget ezeknek az előírásoknak, azaz például nem távolítják el a „problémás” tartalmakat. Azt természetesen ők maguk döntik el, hogy mi számít „problémás tartalomnak”. A 888.hu szerint a cenzorok munkájuk során ideológiailag manipulált szótárral dolgoznak, a rövid eljárási idő pedig esélyt sem ad a felhasználónak a „fellebbezésre”, hogy tisztázza vagy megvédje magát.

– írja a lap. A 888.hu szerint a francia törvénytervezet legijesztőbb célkitűzése, hogy az internetes „gyűlöletbeszéd” elleni fellépéshez létrehoznának egy külön ügyészséget és egy külön bíróságot is. A tervezet előírja emellett az egyszerűbb és egyértelműbb bejelentési rendszert a felhasználók számára. Úgy vélik, koncepciós perekre is számítani lehet a politikai korrektség felett őrködő „népbíróságokon”.

Forrás: 888.hu; Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még