Pesti Srácok

A TASZ az új köznevelési törvény kijátszásáról állított össze útmutatót, és még büszkék is rá

A TASZ az új köznevelési törvény kijátszásáról állított össze útmutatót, és még büszkék is rá

A törvény kijátszásának lehetőségéről állított össze "útmutatót" a Társaság a Szabadságjogokért Társaság, melynek jogásza szerint hiányos az új, köznevelést megreformáló jogszabály, ezt pedig akár ki is lehet használni. Az ATV Start című műsorában Asbóth Márton elmondta: továbbra is a fiatalok sorsáról döntő központi hatóság megléte veti fel az egyik legtöbb kérdést.

Egyfajta útmutatót készített a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) azoknak a szülőknek, akik az Áder János által csütörtökön aláírt köznevelési törvény ellenére is szeretnének szabadon dönteni gyermekük taníttatásáról. Ebben összegyűjtötték, hogyan lehet egyrészt élni a még megmaradt lehetőségekkel, másrészt fellépni az egyes korlátozásokkal szemben - írja az atv.hu.

– fogalmazott Asbóth Márton. Hozzátette: ez utóbbi esetben egy hivatalnok lesz, aki nem ismeri a gyereket, és bár szakértői véleményt kikérhet, de nem lesznek erre kötelezhetőek. A jogász úgy véli, hogy a delegáció így szerinte „arctalanul, a jogszabályokhoz kötve fogja a nemleges választ meghozni”. Asbóth szerint egyelőre úgy tűnik, hogy nem fogják megvizsgálni a gyerekeket, mert eddig a vezetők pedagógiai szempontokat mérlegelve hoztak hasonló döntést, innentől viszont csak a jogszabálynak való megfelelés fog számítani szerinte. A jogszabálynak ugyanakkor vannak hiányosságai. Példaként hozza fel, hogy nincs egyértelműen megfogalmazva, hogy milyen egyéni sajátosságok miatt lehet valakit felmenteni az iskolakötelezettség alól.

PestiSracok facebook image

– vélekedett a jogász. Szerinte eközben a kérelmezőn is múlik, hogy milyen érvekkel próbálja meg kitágítani ezen fogalmak tartományát, és azt is elmondta, hogy az Alkotmánybírósághoz fordulnának a jövőben ebben az ügyben.

A beszélgetést ide kattintva tudja megnézni.

Forrás: atv.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!