Pesti Srácok

Leporolhatják a Mars téri aktákat

null

A SzegedMa.hu információi szerint komoly fordulat történt a szegedi Mars téri piac ügyében. A portál magas rangú ügyészségi forrásokra hivatkozva arról ír, hogy új jogi szakvélemény és állásfoglalás alapján leporolhatják az ügyet, és akár bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt fenyegetheti eljárás a szegedi városvezetőket: Nagy Sándor alpolgármestert és a már visszavonult főjegyzőt, Mózes Ervint.

A portál felidézi: közel 100 kereskedőcsalád ment tönkre, amikor eldózeroltatta a szegedi önkormányzat az árusítóhelyeiket. Minderre azért volt szükség, mert a város élni akart a Dél-alföldi Operatív Program funkcióbővítő városrehabilitációs pályázatával. Utóbbina egyik feltétele volt, hogy a száz százalékban önkormányzati tulajdonú területnek a pályázat benyújtása idején per- és igénymentesek kell lennie. A Mars téri piac területére tehát beadta a város beadta a pályázatot, a városvezetők (Botka László helyett a városvezetésért felelős alpolgármester és a jegyző) aláírásával, akik a dokumentumban azt is kijelentették, hogy a fejlesztéssel érintett terület a kiírásnak megfelel, és többek között per- és igénymentes. Bár az önkormányzatnak, illetve Botka Lászlónak legalább 5 éve lett volna arra, hogy rendezze a tulajdoni és egyéb jogviszonyokat, végül a dózerolás mellett döntöttek, csakhogy magántulajdonokat is elpusztítottak, a pavilonokat ugyanis a kereskedők korábban megvásárolták. Megegyezés helyett végül a város pert indított a Mars tériek ellen, csak hogy elbonthassa a tulajdonukat. A területen önálló ingatlanok használati jogosultságokkal bírtak, amelyeket a szegedi jegyző is megerősített határozatokkal, még a beruházás megindítása előtt is – vagyis az önkormányzat vezetése a saját jegyzőjének törvényi utasításait is semmibe vette. A dózerolási munkáért különben az önkormányzat 36 millió forintot fizetett ki.

A SzegedMa.hu friss információi szerint bűnszervezetben elkövetett, milliárdos költségvetési csalásban lehetnek érintettek a Városháza vezetői. Ügyészségi forrásokból a portál a napokban úgy értesült, hogy egy új jogi állásfoglalás és szakvélemény alapján “leporolják” a Mars-téri aktákat. Úgy tudják, az Ügyészség egyszer már vádemelést javasolt a fentiek miatt a városházi vezetők ellen, azonban a független magyar bíróság addig halogatta és maszatolta az ügyet, míg a vádemelési indítványból nem lett semmi.

Forrás: szegedma.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.