Pesti Srácok

Egy nap alatt több száz migráns érkezett Görögországba

Egy nap alatt több száz migráns érkezett Görögországba

A görög rendőrség szerint 424 migráns érkezett péntek reggel és szombat dél között az égei-tengeri görög szigetekre – számolt be az ERT görög állami rádióadó.

A Leszbosz, Híosz, Számosz, Lérosz és Kósz szigetén található, összesen hatezer férőhelyes regisztrációs központokban jelenleg több, mint 24 ezren tartózkodnak. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) szerint augusztusban 8103-an keltek át Törökországból a görög szigetekre. 2018 augusztusában 3200 volt az újonnan érkezők száma. A menekültválság tetőpontján, 2015-ben voltak olyan napok, amelyeken hétezer migráns érkezett Görögországba. A menedékkérelmek feldolgozása szakemberhiány miatt továbbra is lassan halad. A július óta hatalmon lévő új, konzervatív görög kormány bejelentette, hogy mindent megtesz a menedékjogi eljárás felgyorsításáért. Akiknek a kérelmét elutasítják, azokat azonnal visszaküldenék Törökországba.

Recep Tayyip Erdogan török elnök csütörtökön azzal fenyegetőzött, hogy megnyitja az utat a migránsok előtt Európa felé, ha nem kap megfelelő nemzetközi segítséget ahhoz, hogy visszatelepítsen egymillió szíriai állampolgárt a hazájuk északi részén létrehozandó biztonsági övezetbe. Erdogan jelezte: elsősorban az Európai Unió segítségére számít.

PestiSracok facebook image

– hangoztatta Erdogan.

Törökország egy 2016 márciusában kötött megállapodásban azt ígérte az Európai Uniónak, hogy több milliárd eurós segélyért cserébe segít megfékezni a közösség felé tartó menekültáradatot, és visszafogadja az EU-ba török területről illegálisan bejutott migránsokat.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.