Pesti Srácok

Dömötör: Ezt a posztkommunista klánt soha nem szabad visszaengedni a hatalomba

Úgy tűnik, a Gyurcsány családnak újra az uniós forrásokra fáj a foga, amit politikai alapon akarnak szétosztani – hívta fel rá a figyelmet Dömötör Csaba hétfőn, napirend előtt a parlamentben. A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára szerint megdöbbentő, hogy a DK azért kampányol, hogy a kormány ne tudjon dönteni az uniós források szétosztásáról, hiszen annak az egész ország a kárvallottja lenne. A kormánypárti képviselő kiemelte: éppen a baloldal kerülne szembe a sokat hangoztatott uniós értékekkel, ha politikai alapon történne a források szétosztása.

– így reagált Dömötör Csaba, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára Gréczy Zsolt, a DK politikusának napirend előtti felszólalására. Az ellenzéki képviselő pártja nevében hangoztatta: Varju László ártatlan az MTVA székházában tavaly decemberben történtekben, ugyanakkor bűnözéssel és korrupcióval vádolta meg a kormányt. Gréczy Zsolt azt kifogásolta, hogy a Legfőbb Ügyészség az MTVA székházában decemberben történtek miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványozta Varju László mentelmi jogának felfüggesztését. A DK politikus szerint koncepciós eljárásról van szó.

Dömötör Csaba válaszában úgy fogalmazott: könnyen felmegy az ember vérnyomása, ha a DK szónokol demokráciáról és jogállamiságról. Sorolta: a Gyurcsány-kormány kerítette körbe kordonokkal a Parlamentet, akkor lövettek a békésen tüntető tömegbe, és bocsánatkérés helyett még ki is tüntették a felelősöket.

– tette hozzá a kormánypárti politikus.

– utalt Dömötör Csaba arra, hogy az ellenzék folyamatosan támadja Brüsszelben a kormánypárti biztosjelölteket. Az uniós források ügyében folyó DK-s kampány kapcsán az államtitkár elmondta: a politikájuk most sem az ország gyarapodása, hanem a megszerezhető konc és hatalom.

– zárta szavait.

Forrás: Hír TV

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.