Pesti Srácok

Kábítószer-kereskedőket ítéltek el Szegeden

Kábítószer-kereskedőket ítéltek el Szegeden

Jogerősen nyolc év börtönbüntetéssel sújtott szerdán a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki interneten árusított szintetikuskannabinoid-származékokat 2014-2015-ben; a drog egy részét továbbadó társa hat évet kapott.

A táblabíróság különösen jelentős mennyiségű kábítószer kereskedelmének bűntettében mondta ki bűnösnek a két férfit. A vádlott 2014 márciusától működtette a legalvilag.hu weboldalt, ahol füstölőket és kannabinoid hatóanyagú szereket hirdetett eladásra, a néhány grammostól akár a kétkilós kiszerelésig. Az anyagokat legálisan forgalmazhatóként tüntette fel, figyelmeztetve a megrendelőket, hogy ezek a szerek emberi és állati fogyasztásra nem alkalmasak. A drogot a férfi országszerte forgalmazta. A vevők a weboldalon megadott telefonszámon adták le a rendelést, majd az árut postai utánvétellel a vádlott vagy megbízottja levélben vagy csomagban feladta a megadott címre. A drog ellenértéke egy pénzküldő szolgáltatóval, illetve postai úton jutott el a férfihoz. A forgalmazott szerek hatóanyag-tartalma utólag már nem volt megállapítható, így az sem, hogy a drogok új pszichoaktív anyagnak vagy kábítószernek minősültek-e. A férfi több ügyféllel, így egy kiskunfélegyházi vevővel személyesen is kapcsolatba került, akinek többször közvetlenül értékesített drogot. Egy ilyen átadás előtt fogták el a rendőrök. A másik vádlott a Csongrád megyei Szegváron értékesített szintetikus kannabinoidokat. 2015 elejétől áprilisi elfogásáig többször rendelt a weboldalt üzemeltető férfitól drogot, amit helyben adott el. Döntésével a tábla bíróság helybenhagyta az első fokon eljáró Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Törvényszék ítéletét.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!