Pesti Srácok

Megszólalt a Katona igazgatója a Gothár-féle zaklatási ügyben

Megszólalt a Katona igazgatója a Gothár-féle zaklatási ügyben

Máté Gábor, a Katona József Színház főigazgatója nyilatkozott első ízben a társulat szűk szavú közleménye után a Gothár Péter által elkövetett szexuális visszaélésekről. Az igazgató szerint az ügyet el is sumákolhatták volna – Máté Gáborral a 24.hu készített interjút.

Máté Gábor kifejtette, hogy rögtön az elkövetett eset után értesült az incidensről. Ekkor azonban Gothár úgy nyilatkozott, hogy bocsánatot kért és kapott a történtek miatt. Ezt pedig az áldozat is megerősítette. Az igazgató emlékeztetett, hogy ilyen esetekben kizárólag magánvádas eljárásban van lehetőség az ügyet jogi útra terelni. Leszögezte, hogy ekkor még nem ismerte az ügy teljes mélységét. Máté Gábor elismerte, hogy ekkor nem tett lépéseket, és ezt a mostani helyzetben már bánja. A részleteket firtató kérdésre az igazgató úgy reagált, hogy nincs felhatalmazása további részletek közlésére, de megérti, hogy ez a közvélemény számára nehezen elfogadható és bosszantó jelenség.

– fogalmazott. Kérdésre válaszolva elárulta, hogy az áldozat 11 hónapos hallgatás után jelezte hivatalosan a szexuális abúzus tényét. Ezek után léptek életbe a Marton-ügy után kidolgozott mechanizmusok, amelyek végül az ismert eredményre jutottak. Máté arra a kérdésre, hogy a színház közleményében miért nem nevezte meg Gothárt, mint elkövetőt, úgy válaszolt, hogy személyiségjogi pert kockáztattak volna ebben az esetben.

PestiSracok facebook image

– idézte fel a történteket. A Gothár előéletére vonatkozó pletykákkal kapcsolatban egyértelműen kijelentette az igazgató, hogy 41 éves ismeretségük ellenére semmit nem tudott a történtekről.

– mondta. Máté Gábor a személyét érintő kérdésekre reagálva nehéz kérdésként jellemezte azt. Szerinte eljárása jogi értelemben kifogástalan, de emberileg vitatható volt. Leszögezte azonban, hogy a charta által szavatolt eljárásrend nem talált saját működésével szemben kifogásolni valót. Szerinte a társulat bizalma tovább erősödött benne a történtek hatására. Kifejtette azonban, hogy nem tartja helyesnek a színházra zúduló kritikákat annak fényében, hogy az ügyet el is sumákolhatták volna, de ők ehelyett a nyilvánosság elé álltak. Máté Gábor a nehéz morális döntés súlyát azzal szemléltette, hogy saját magánéleti válsága idején Gothár ajánlott neki lakhatást saját lakásán. Ennek ellenére és a történtek hatására neki ki kellett tiltania a rendezőt a Katonából. A közeli barát elfogadhatatlan viselkedését pedig saját szemszögéből felfoghatatlannak ítéli.

Vezető kép: Origo

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.