Pesti Srácok

A szocialista ex-miniszterelnök szerint (is) alkalmatlan Karácsony miniszterelnöknek

A szocialista ex-miniszterelnök szerint (is) alkalmatlan Karácsony miniszterelnöknek

Az ellenzéki politikusok között nem tolongnak azok, akik alkalmasak lennének arra is, hogy az országot vezessék – mondta Medgyessy Péter az ATV-nek az Egyenes beszédben. Ennek kapcsán a volt miniszterelnök kifejtette azt is, hogy "hiba lenne Karácsony Gergelyre építeni a 2022-es kampányt is".

– osztotta meg véleményét Medgyessy Péter a műsorban. Az egykori szocialista miniszterelnök szerint 2022-ben is össze kell fognia az ellenzéknek, és a Jobbikot is be kell vonnia, hiszen az szerinte "szalonképes párttá változott". Ugyanakkor azt is kifejtette, hogy az összefogásnak értelmet is kell adni, alternatívát kell nyújtania a jelenleg kormányképtelen ellenzéknek a Fidesz-KDNP-vel szemben.

PestiSracok facebook image

– mondta.Az egykori miniszterelnök arról is beszélt, hogy egy ideje már felhagyott az ellenzéki vezetőknek tartott fejtágítással, ugyanis eredménytelennek találta azt.

– fejtette ki Medgyessy.

Forrás: ATV; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.