Pesti Srácok

Nacsa: A baloldali önkormányzatok pofátlanul kifosztják a településeket, megsarcolják a lakosságot

Nacsa: A baloldali önkormányzatok pofátlanul kifosztják a településeket, megsarcolják a lakosságot

A baloldal mindig adót emel, míg a Fidesz-KDNP az adócsökkentés politikája mellett áll – hangoztatta a kormánypártok nevében a KDNP frakciószóvivője hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján.

Nacsa Lőrinc kiemelte, a Fidesz-KDNP-kormány adócsökkentési politikájával párhuzamosan a magyar gazdaság jobban teljesít, javul a gazdaság teljesítménye, nő a foglalkoztatás és emelkednek a bérek.

– mondta. Hozzátette: csak a családi adókedvezmény keretében 2011 óta mintegy 2600 milliárd forint maradt a magyar családoknál.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Hozzátette: a budapesti kerületekben sorra emelik a lakosságot terhelő adókat, Kispesten és Zuglóban például jelentősen emelték az építményadót, a telekadót.

– jelezte Nacsa Lőrinc, példaként említetve a siófoki városvezetést. A politikus bírálta, hogy a baloldal az Országgyűlésben is folyamatosan támadja az adócsökkentési javaslatokat. Példaként említette, hogy az idén is számos, a családokat és a vállalkozásokat segítő adócsökkentési javaslatot fogadtak el a parlamentben: ilyenek voltak a családvédelmi és a gazdaságvédelmi akciótervek vagy a 2020-as költségvetés.

– fogalmazott. A Fidesz-KDNP politikájáról azt mondta: 2020-ban is azon fognak dolgozni, hogy csökkentsék a családok és a vállalkozások terheit.

Újságírói kérdésre, miszerint Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját távollétében két év börtönbüntetésre ítélte a Zágráb megyei bíróság, a politikus azt mondta: ez az ügy horvát belpolitikai vita, és ami Hernádi Zsolt ellen folyik, az boszorkányüldözés.

– fűzte hozzá.

Nacsa Lőrinc sajtótájékoztatója végén a frakciószövetség nevében békés, boldog új esztendőt kívánt "a határon innen és túl élő honfitársainknak".

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!