Pesti Srácok

Az LMP népszavazással tiltaná be az atomenergiát Magyarországon

Az LMP népszavazással tiltaná be az atomenergiát Magyarországon

Az LMP az atomenergia betiltása és a megújuló energiaforrásokra történő átállás érdekében kezdeményez további népszavazásokat – közölte az ellenzéki párt országos elnökségének titkára kedden, Budapesten, sajtótájékoztatón.

Kanász-Nagy Máté azt mondta: a paksi atomerőmű jelenlegi blokkjainak 2037-ig van működési engedélyük, az LMP szerint onnantól nem szabad tovább működtetni az erőművet, az erőműbővítést pedig nem szabad megvalósítani. Hozzátette: Paks 2. „az évszázad legrosszabb üzlete”, az ugyanis rendkívül gazdaságtalan, minden magyar háztartásra óriási terhet ró, növeli az orosz függőséget és az atomerőmű működése sem biztonságos. Elmondta: népszavazásokat kezdeményeznek, hogy teljesen atomenergia-mentessé tegyék Magyarországot. Referendummal tiltanák meg, hogy 2037 decembere után atomerőművek üzemeltetési engedélyt kapjanak az országban. Kanász-Nagy Máté közölte: szintén népszavazásokat kezdeményeznek annak érdekében, hogy a század közepére szinte teljes mértékben a megújuló energiaforrásokra alapozzák az ország energiaellátását.

– érvelt. Azt mondta: ezek a népszavazási kérdések a klímatörvény módosítására vonatkoznak. Kérdésre válaszolva elmondta: az LMP szerint a magyar választópolgároknak kell dönteniük arról, hogy szeretnének-e atomenergiát Magyarországon, vagy a XXI. századi utat, a megújuló energiaforrásokkal történő energiatermelést szeretnék inkább. Hozzátette: jelenleg mintegy tíz népszavazási kérdésük van a választási szervek előtt, és további kérdések benyújtását tervezik.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!