Pesti Srácok

Ellehetetleníti a tényfeltáró bizottság működését a kispesti szocialista vezetés

Ellehetetleníti a tényfeltáró bizottság működését a kispesti szocialista vezetés

Megszavazta ugyan a felállítását, de lényegében ellehetetlenítette az Antikorrupciós Tényfeltáró és Vizsgálóbizottság észszerű működését a XIX. kerület szocialista vezetése – írja a 444.hu.

A bizottság felállítását az LMP-s Ferenczi István javasolta, miután nyilvánosságra került az a videó a tavalyi önkormányzati választási kampányban, amin Lackner Csaba a kerület szétlopásáról beszélt. Lacknert és Gajda Péter polgármestert októberben újraválasztották a kispestiek, de előbbit a pártból később kizárták.

– ezt már Gajda Péter polgármester mondta a pénteki képviselőtestületi ülésen, amikor a bizottság felállításáról döntöttek.

PestiSracok facebook image

Ferenczi István eredeti javaslata szerint a bizottság hat hónapra állt volna fel, és nyilvános üléseket tartott volna. A hathónapos működési időt a közgyűlés baloldali többsége nem támogatta, és ugyanígy elutasították a négyhónapos működést is, végül három hónapban maradtak.

– kommentált Gajda Péter,

aki szerint az egész bizottságnak nincs más célja, mint hogy Ferenczi minden hónapban tarthasson egy sajtótájékoztatót. Az LMP-s politikus szerint a működési idő megfelezésével lényegében „kiherélték” a bizottságot.

A nyilvános működést Ferenczin és a momentumos Paróczai Anikón kívül mindenki elutasította. Varga Attila párbeszédes alpolgármester helyett a nyílt ülések kellemetlenül érintették volna a hivatal nem politikus dolgozóit. A végleges megállapodás szerint a munka végén összefoglaló jelentést hoz majd nyilvánosságra a bizottság. Ferenczi számára egyelőre nem világos, hogy pontosan milyen információkat közölhet a zárt ülésekről, de az LMP-s politikus attól tart, hogy ezen a téren is igyekeznek majd keresztbe tenni neki.

Forrás: 444/mandiner; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!