Pesti Srácok

Orbán Balázs: A sikeres bajor-magyar együttműködés Európa helyzetét is javítja

Orbán Balázs: A sikeres bajor-magyar együttműködés Európa helyzetét is javítja
Orbán Balázs Miniszterelnökség 2019.04.16. Fotó: Horváth Péter Gyula

Ha a bajorok és a magyarok sikerrel tudnak együttműködni egy keresztény értékeken alapuló politika égisze alatt, akkor egész Európa helyzete is javulni tud – fogalmazott a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára csütörtökön Budapesten.

Orbán Balázs a Hanns Seidel Alapítvány rendezvényén arról beszélt: a bajor-magyar kapcsolatok az államalapításnál is korábbra nyúlnak vissza. Szent István és felesége, a Bajorországból származó Gizella "együtt munkálkodtak" Magyarország kereszténnyé tételén idézte fel , munkájuk eredményeképpen alakult meg, majd stabilizálódott a magyar állam, és tért vissza a stabilitás Európa középső területére. Hozzátette: a két nép később is közösen tudott tenni egy geopolitikailag stabil, kölcsönösen előnyös gazdasági, politikai és kulturális kapcsolatokra épülő Európa megteremtésén.

emelte ki. Orbán Balázs a Hanns Seidel Alapítványnak köszönetet mondott a keresztény roma szakkollégiumi hálózat támogatásáért, valamint azért is, hogy a belügyi együttműködés keretében hozzájárultak a határvédelemhez, az európai és a magyar biztonság ügyéhez. Hozzátette: az Andrássy Egyetem sem valósulhatott volna meg az alapítvány nélkül.

PestiSracok facebook image

A rendezvényen Hans Reichhart lakhatási, építési és közlekedési ügyekért felelős bajor államminiszter Magyarország és Bajorország kapcsolatát erősnek nevezte.

– mondta. Hans Reichhart a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusaként az MTI-nek nyilatkozva hozzátette: örülne, ha a Fidesz maradna az Európai Néppártban, hiszen a néppárt egy nagy pártcsalád közös értékekkel, közös meggyőződéssel, amelybe beletartozik a Fidesz is. Hozzátette: közös keresztény emberképük van, és gazdasági elképzeléseik is hasonlóak.

fogalmazott.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még