Pesti Srácok

Június 15-ig nem fizethető ki börtönzsúfoltság miatt megítélt kártalanítás

Június 15-ig nem fizethető ki börtönzsúfoltság miatt megítélt kártalanítás

Felfüggesztette a börtönzsúfoltsági kártalanítások kifizetését kedden az Országgyűlés, amely támogatásáról biztosította a Székely Nemzeti Tanács európai polgári kezdeményezését is, valamint rendelkezéseket fogadott el a hatósági ügyek rendezésének egyszerűsítése érdekében.

Az Országgyűlés két nemzetközi szerződés kihirdetéséhez járult hozzá. A képviselők elsőként a Magyarország és Katar között létrejött, a diplomata- és különleges útlevéllel rendelkező állampolgáraik kölcsönös vízummentességéről szóló megállapodást ratifikálták egyhangúlag, majd a polgári légi közlekedés szabályairól szóló EKLT-megállapodás első mellékletének tavaly elfogadott felváltását hagyták jóvá szintén egyhangúlag.

Felfüggesztették a börtönzsúfoltsági kártalanítások kifizetését

Június 15-ig nem fizethető ki börtönzsúfoltság miatt megítélt kártalanítás – döntött az Országgyűlés. A parlament 139 igen, két nem szavazattal és négy tartózkodás mellett fogadta el a Varga Judit igazságügyi miniszter által beterjesztett, a börtönzsúfoltsági kártalanításokkal kapcsolatos visszaélések megszüntetése érdekében szükséges haladéktalan intézkedésekről szóló törvényt. A jogszabály rögzíti azt is, hogy a kormánynak – a hamarosan induló nemzeti konzultáció eredménye alapján – a bűncselekményekből származó károk enyhítéséről szóló és a bűncselekmények áldozatainak érdekeit érvényre juttató új szabályozást kell kidolgoznia május 15-éig. Egy harmadik határidő a törvényben szeptember 30.: eddig kell a kormánynak biztosítania, hogy a büntetés-végrehajtási intézetek átlagos kihasználtsága ne haladja meg a 100 százalékot.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!