Pesti Srácok

Negyedmilliárd forintot gyűjtöttek az ökumenikusok, az összegből intézményeket fejlesztenek

Negyedmilliárd forintot gyűjtöttek az ökumenikusok, az összegből intézményeket fejlesztenek

Csaknem hétszázezren csatlakoztak 2019 év végén az Ökumenikus Segélyszervezet Szeretet.éhség. elnevezésű adventi gyűjtéséhez; az adományozók több, mint 236 millió forintot adtak össze – írja a Magyar Nemzet. A karitatív szervezet az összeg nagy részét az intézményeik működtetésére és azok fejlesztésére fordítja.

Több, mint 236 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet Szeretet.éhség. országos adventi pénzadománygyűjtésén – erről tájékoztatott tegnap a szervezet kommunikációs igazgatója. Gáncs Kristóf elmondta: az összefogáshoz ez alkalommal is többféle módon lehetett csatlakozni, de a legtöbben most is az adományvonalat hívták. A 1353-as számot összesen 401 ezer alkalommal tárcsázták, ezzel összesen 100,3 millió forintot ajánlottak fel a karitatív szervezetnek. A kommunikációs vezető kitért arra is, hogy a november 11. és december 24. között az ország Tesco áruházainak kasszáinál, illetve online megvásárolható 250 forintos adománykuponokból 65,17 millió forint gyűlt össze. Tetemes összeget tett ki a magán- és a vállalati adományozók felajánlása is, ők összesen 70,7 millió forinttal támogatják az Ökumenikus Segélyszervezet egész éves munkáját, fejlesztéseit. Gáncs Kristóf felhívta a figyelmet arra, hogy a budapesti Adventi ünnep a bazilikánál programsorozat helyszínén működtetett adománypontjukon kihelyezett perselyben kétmillió forint gyűlt össze, a vásárosoknál használt HelloPay fizetőrendszer használatával pedig 3,2 millió forinttal járultak hozzá a vásárlók a gyűjtéshez.

Az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója a felajánlások felhasználásával kapcsolatban kiemelte, hogy az adományok 12 százalékából a rendkívüli karácsonyi segélyakciókat finanszírozták, és ezzel rászoruló családok ezreinek ünnepét tették szebbé. Lehel László jelezte: a beérkezett adományok túlnyomó részét, 88 százalékát ezúttal is az egész évben működő szociális és fejlesztőközpontjainak működtetésére, fejlesztésére fordítják. Ennek kapcsán megjegyezte, hogy a tizenhét regionális központban több, mint négyszáz munkatárssal egész évben mintegy nyolcvan szolgáltatást működtetnek. Kapaszkodó programjukban évente kétezer gyermeknek kínálnak esélyt a felzárkózásra közösségi és egyéni fejlesztőfoglalkozásokkal. Lehel László rámutatott arra is, hogy a gyűjtés kimagasló eredményének köszönhe­tően több beruházásra is tudnak forrásokat biztosítani. Felújítják a csepeli, illetve a szolnoki szociális és fejlesztőközpontot, valamint bővítik az olaszliszkai tanodát. Emellett új közösségi központot alakítanak ki a gönci járásban, illetve fejlesztik a kastélyosdombói szociális és fejlesztőközpontot.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még