Pesti Srácok

gyűjtés

Tragédiák sorát elszenvedő ápolónő családján segít a PestiSrácok.hu olvasóinak adománya

Magyar ugar 2020 december 24.
Jó helyre kerül a PestiSrácok olvasóinak adománya. A koronavírus-járvány első hulláma idején hirdettünk gyűjtést, hogy olvasóinkkal és az OIKOSZ Alapítvánnyal közösen mi is adhassunk valamit a védekezésben részt vevők erő feletti munkájáért, áldozatvállalásáért cserébe. Összesen kevéssel több, mint 400 ezer forint gyűlt össze, aminek az átadását a PayPal némiképp megnehezítette, ezért az adomány egészen mostanáig arra várt, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb helyet, ahol a legtöbbet segíthet az Önök felajánlása. A Ments Életet Alapítvány volt a segítségünkre, akik javaslatot tettek és összehoztak bennünket Ilonka Barbarával, aki egy kecskeméti idősotthonban ápolónő. A kisgyermekes édesanyát és családját egy év alatt annyi megpróbáltatás elé állította a sors, ami egy életre elég lenne. Kisfiuk, Krisztián ritka daganatos betegséggel küzd, kemoterápiáról kemoterápiára járnak és a pandémia alatt Barbara párja a munkáját is elveszítette. A gyermek jövő októberre túl lehet a kezeléseken. Életét pedig nemcsak orvosainak köszönheti, hanem immár az édesanyjának is, akitől másodszor kapott életet, amikor egy váratlan pillanatban megállt kicsi szíve. Barbarának és családjának óriási segítség az az összeg, amit olvasóinknak hála átutalhatunk nekik, ezzel is szebbé téve az ünnepet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!