Pesti Srácok

Támogassuk együtt az önfeláldozó ápolókat! – Gyűjtést indít a PestiSrácok.hu

Támogassuk együtt az önfeláldozó ápolókat! – Gyűjtést indít a PestiSrácok.hu

Csatlakozzon támogatásával Ön is a PestiSrácok.hu és az OIKOSZ Alapítvány adománygyűjtéséhez, amelyet szerkesztőségünk százezer forintos befizetésével indítunk útnak! A befolyt pénzt maradéktalanul a koronavírusos betegeket ápoló kórházak alapítványainak utaljuk át, a megfertőződött, veszélyeztetett ápolók támogatására. Nemzetközi tapasztalatok szerint a frontvonalban dolgozó, önfeláldozó egészségügyi alkalmazottak akár negyede-ötöde is elkaphatja a vírust. Müller Cecília tisztifőorvos április elején jelezte, hogy már hazánkban is számos ápoló van karanténban, többük tesztje pozitív lett. Segítsünk nekik, mutassuk meg, hogy az ország és a PestiSrácok.hu olvasói hálásak áldozatvállalásukért! HIRDETÉSÜNKRE VAGY IDE KATTINTVA TÁMOGATHAT!

Legutóbb a Polbeat című élő műsorunkban Velkey György, a koronavírusos gyermekek ápolására felkészült Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, a lélegeztetőgépek alkalmazásában járatos aneszteziológus beszélt arról:

A főigazgató kérdésünkre azt is jó felvetésnek nevezte, hogy a kórházi dolgozók járulékok levonása nélkül kaphassák meg a felajánlásokat. A teljes beszélgetést ITT nézhetik vissza.

PestiSracok facebook image

Lezártuk a korábbi gyűjtést, két és félmillió forintot adtak össze! Köszönjük!

A PestiSrácok.hu egyúttal lezárta az általunk korábban indított gyűjtését, amelyben arra kértük olvasóinkat, hogy támogassák szerkesztőségünket az ellenállásban, a Google elleni harcunkban, miután az amerikai techóriás letörölte a Youtube-ról a PestiSrácok.hu videócsatornáját, likvidálva és megsemmisítve ezzel több, mint 800 videónkat, alkotásunkat, filmjeinket. A Google azóta is persona non grataként tartja nyilván szerkesztőségünket, így – mint ahogy arról önök is értesülhettek – a PestiSrácok.hu a magyar tulajdonú Videa.hu oldalra költözött. A Google elleni harcban nagyon sokan támogattak minket egyszeri vagy havi átutalással, amelyet nem győzünk elégszer megköszönni. Hálásak vagyunk adományaikért, és ígérjük: sosem adjuk fel, számíthatnak ránk!

A lezárt, "Támogasd az ellenállást, támogasd a PestiSrácok.hu-t" elnevezésű adománygyűjtő akciónkban önök összesen 2 485 952 forinttal segítették a munkánkat, amelyet két fiatal, tehetséges kollégánk, Szalai Szilárd és Samók Dávid ösztöndíjára, a PestiSrácok.hu fiataloknak szóló gyakornoki ösztöndíjprogramjára fordítottunk, valamint az újságírói közérdekű adatigénylések jogi költségeire és az e munkákhoz szükséges informatikai fejlesztésekre. Minden támogatást hálásan köszönünk, és arra kérjük önöket: ha tehetik, akkor most is fogjunk össze és pénzadományokkal segítsük a frontvonalban dolgozó, munkájuk során koronavírussal megfertőződött magyar ápolókat és családjaikat, ezzel is megköszönve hatalmas munkájukat és erőfeszítéseiket, amelyeket a betegekért és honfitársainkért tesznek nap, mint nap.

Miként tudja támogatni a koronavírussal megfertőződött magyar ápolókat?

Egyszeri befizetésre van lehetőség. A fizetés történhet bankkártyával, átutalással vagy PayPal-lal.

Nincs PayPal-ja, és nem is akar regisztrálni, mi ilyenkor a teendő?

Nem szükséges se nálunk, se a PayPal oldalán regisztrálnia, ha az egyszeri támogatását bankkártyával szeretné fizetni. Csak akkor kell a PayPal-ra regisztrálnia, ha azon keresztül szeretne rendszeres támogatásokat küldeni. A támogatásnak azonban van más módja is: ha a bankjából közvetlenül szeretne utalni, ekkor az alábbi számlaszámon teheti meg: MKB Bank 10300002-13149814-00014909. A kedvezményezett: OIKOSZ Alapítvány.

Utalhatnak-e külföldről támogatást?

Igen. A PayPal használatával kiválaszthatja, hogy a PayPal vagy a bank váltsa át a küldött összeget. A két díj között minimális különbség lehet. Európában érdemes a saját banki átváltást választani, máshol viszont a PayPalt. Külföldről történő utaláshoz ezt a bankszámlaszámot használja: (SWIFT) MKKB HU HB (IBAN) HU94 10300002-13149814-00014909.

Küldhetnek-e támogatást cégek is?

Igen, és a támogatási összeg leírható a társasági adóból; erről az Alapítvány adóigazolást küld.

Megjelenik-e valahol, akár a PestiSrácok.hu oldalon a támogatók neve, adata?

Nem. Senkinek nem adjuk ki a támogatóink adatait, igaz, a támogatáshoz még a nevét sem kell megadnia, elég az e-mail cím és egy nicknév a fizetési folyamat elindításához. Az adatkezelési szabályaink itt érhetők el.

Mik a támogatás jogi feltételei?

A támogatás jogi szabályairól itt tud bővebben olvasni. Fontos, hogy a támogatást mindenképpen a koronavírusos magyar ápolók gyógyulására, támogatására fordítjuk; az összegek felhasználásáról a PestiSrácok.hu főszerkesztője és az OIKOSZ Közhasznú Alapítvány elnöke tételesen beszámol a PestiSrácok.hu oldalán.

Rendelkezhetek-e az adóm 1%-val az OIKOSZ Alapítvány javára?

Igen, mivel közhasznú alapítványról van szó. A kedvezményezett: OIKOSZ Alapítvány, bankszámlaszám: MKB Bank 10300002-13149814-00014909.

Hova írhat, ha a támogatásokról további kérdése van?

Keressenek bennünket a [email protected] email címünkön, amennyiben a támogatásokról szeretne többet megtudni. Igyekszünk minél hamarabb válaszolni.

Vezető kép: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Így vetette ki Apáti Bencét a libsi művészvilág, miután megvallotta nemzeti nézeteit – Polbeat (Videó)

‎Polbeat április 22.
"Magyarok, nem attól lesz valaki hazafi, hogy huszár ruhában hamisan kornyikál, hanem hogy nem dolgozik idegen zsoldban Magyarország ellen. A Tisza Párt brüsszeli beszéde nem hiba volt, hanem bűn, nem vallomás, hanem teljesítési igazolás. Az elkövető többes szám harmadik személyben beszélt a magyarokról, ezek szerint ennek a közösségnek ő nem tagja. Arcán üdvözült mosollyal jelentette be, hogy győztek, mert 50 kórház felújítására nem kaptunk pénzt. Magyar Péter meg járja végig a kórházakat, hogy miért ilyen a fal, miért ilyen a plafon. Hát miattad kis barátom! - mondta Apáti Bence, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom (NEM) alapítója múlt szombaton, a Bayer Zsolt, a CÖF és a NEM által meghirdetett tüntetésen. Ez is téma lesz a Polbeat április 17-i, csütörtöki felvételén, ahol Huth Gergely és Stefka István kérdezi Apáti Bencét."