Pesti Srácok

Visszavitték a befogadóközpontokba a Kelebiánál összegyűlt migránsokat

Visszavitték a befogadóközpontokba a Kelebiánál összegyűlt migránsokat

Hajlani 3 óra előtt elszállították a szerb hatóságok a Kelebiánál összegyűlt több száz migránst – hangzott el az M1 aktuális csatornán péntek hajnalban. Az illegális bevándorlókat visszavitték a befogadóközpontokba – közölték az 1 Perc Híradóban. A migránscsoport csütörtök délután indult el a déli határra. Azt akarták elérni, hogy Magyarország nyissa meg előttük a határt. Azok, akik elérték a határt, sötétedéskor takarókat és hálózsákokat készítettek elő, hogy az éjszakát is a határkerítés mellett töltsék.

A több száz főből álló migránskaraván csütörtökön érkezett meg a szerb-magyar határhoz. A tompai határátkelőt a magyar hatóságok határozatlan időre lezárták, az arra tartó autósokat a többi átkelőhely felé irányítják. A Kelebia felé tartók az újságíróknak elmondták: azért mennek arra, mert úgy hallották, Magyarország megnyitotta a bevándorlók előtt azt a határt. Az álhírek gyors terjedését bizonyítja, hogy a belgrádi autóbuszpályaudvaron szerda este óta – két napra előre – minden jegy elkelt a Szabadkára tartó buszokra, a szabadkai állomásra pedig folyamatosan érkeznek a migránsokkal teli buszok az ország minden részéről.

A szerb hatóságok buszokkal elszállították a befogadóközpontokba a migránskaraván tagjait a kelebiai határátkelőtől. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Szerbiában jelenleg mintegy hatezer migráns tartózkodik, 2015 óta ilyen nagy számban nem jelentek meg a szerb-magyar határon, inkább a Horvátországgal és a Bosznia-Hercegovinával közös határszakaszon próbáltak meg továbbjutni Nyugat-Európába. Szakértők szerint a hideg idő miatt váltak egyre elszántabbá, ezért próbálkoznak Magyarország felé is.

PestiSracok facebook image
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Forrás: MTI, M1; Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!